Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 26.12.2008

Vložil: Alena

Titulek: dotaz

dobrý den moje maminka před 20 lety si nechala udělat odhad rd a na to se odstěhovala k příteli.Nyní po mě vyžaduje nový odhad rd a následné vyplacení z rd.RDmáme rovným dílem na půl.Já pocelých 20 let dům opravuji sama na vlastní náklady bez přispění maminky.Má maminka nárok na vyplacení z nového odhadu a jak mám dále postupovat. děkuji za odpověd´

Odpovědět

—————

Datum: 26.12.2008

Vložil: Mezl

Titulek: Nemocenské a důchodové pojištění.

Dobrý den !
Několik let jsem v plném invelidním důchodu. Do 3.6.1992 jsem pracoval u společnosti se sídlem v SR v rámci tehdejší ČSFR. Téměř před dvěma lety mi vznikl nárok na starobní důchod o který jsem pořádal. Ústředí CSSZ do dnešního dne nebylo schopno spočítat můj nárok starobního důchodu a dopisem ze dne 18.12.2008 mě informovali o tom, že :
- posouzení nároku za dobu pojištění získanou za trvání společného státu je slovenský
nositel pojištění (dle Smlouvy mezi ČR a SR č.228/1993 Sb.),
- nároky se řídí vnitrostátními předpisy SR,
- postoupili žádost o invalidní a starobní důchod na Sociální pojišťovnu v Bratislavě.

Na základě výše uvedeného mi dále ČSSZ sdělila, že doposud vyplácení plného invalidního důchodu bude zálohově upravena na výši odpovídající dobám pojištění na našem území (tedy zkrácen o dobu práce u firmy se sídlem na území SR ; tj. 12 let pojištění)

Dotaz se týká toho, zda postup ČSSZ je správný a zda je nutné, abych si toto pojištění na území SR vyřizoval sám, nebo si to mezinároně mezi sebou vyřídí pojišťovny s tím, že celý nárok by mi vyplácela tuzemská ČSSZ - ústředí Praha.

Děkuji za odpověď a radu doporučeného postupu, protože na dávkách invalidního důchodu jsem zcela existenčně závislý.

Děkuji za odpověď a přeji pěkný den

Odpovědět

—————

Datum: 25.12.2008

Vložil: Dana

Titulek: výsluha

Dobrý den. Přítel byl zaměstnán v URNA 19let,po té byl propuštěn jelikož je pro ně "starý". Má právo na výsluhu? Ihned nastoupil u Městské policie. Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 25.12.2008

Vložil: Dana

Titulek: Koupě rd na úvěr

Dobrý den, s přítelem jsme se rozhodli koupit rodinný dům.
Naskytla se možnost koupit rd od mladých rozvádějících se lidí kteří mají na rd hypotéku,kterou nezvládali platit,proto se rozhodli k prodeji, s tím že my s přítelem by jsme si doplatili zbytek hypotéky,což podle majitelky činilo 530 tis.
Když jsme přišli k vyřizování,pán ze stavební spořitelny nám sdělil že je tam k tomu ještě dluh 200tis-což si brali na rekonstrukci,ale tyto peníze k rekonstrukci nepoužili. Nemovitost nás tedy měla stát 730tis. O rd dům jsme měli sice zájem,ale ne o to převzít na sebe něčí dluhy. Zažádali jsme si oba o ůvěr a finance navíc na rekonstrukci a nastalo vyřizování. Sepsala se kupní smlouva,prodávající souhlasili že nemovitost je bez dluhů,uvedlo se to také v kupní smlouvě a od 15.srpna 2008 je podle kupní smlouvy nemovitost naše. Začali jsme na nemovitosti pracovat,rekonstruovat podle našich představ,investovali své peníze, ale najednou zádrhel. Teď nám bylo sděleno že úvěr nebyl schválený jelikož žádná banka nechce nic mít se zadluženým barákem a bývalí majitelé se k placení dluhů nemají. To je prý důvod neshválení úvěru-neplacení bývalých majitelů. Ale my s tím přeci nemáme nic společného..Je vůbec možné podepsat nejdříve kupní smlouva pak teprve čekat zda bude úvěr schválen? Několikrát jsme prý prošli,že úvěr schválen byl,ale peníze z banky nikdy nepřišly.Prosím poraďte jak máme dál postupovat a jestli je zde nějaké řešení. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď Dana

Odpovědět

—————

Datum: 24.12.2008

Vložil: pavel dohnal

Titulek: smlouva o zaplacení částky

dobrý den,

prosím o radu, jakým způsobem by mělo být sepsána dohoda o tom, že se určitý člověk k určitému datu zavazuje zaplatit určitý obnos peněz??

děkuji za vaši odpověd

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství