Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 18.12.2008

Vložil: Jitka

Titulek: dluh

Dobry den.Rada bych vedela,jak vymahat dluh od byvaleho manzela,ktery mu naridil soud.Jedna se o vyplaceni z nemovitosti.Mel na to 8let,aby to usporil a me dal.Prosim o to jak to udelat,abych nemusela znovu k soudu a znova platit.Uz ten soud stal hrisne penize.Predem dekuji. Jitka

Odpovědět

—————

Datum: 18.12.2008

Vložil: Milan Svoboda

Titulek: Prodej bytu

Dobrý den.
Město prodává státní byt,ve kterém žijeme.
Manželka o byt nemá zájem.Chtél bych se zeptat,
jestli si mohu pujčit a koupit byt sám.
Děkuji M.Svoboda

Odpovědět

—————

Datum: 18.12.2008

Vložil: Bitner

Titulek: pronájem bytu

Dobrý den.
Moje matka žila do listopadu 2005 v pronajatém družstevním bytě, než odešla dlouhodobě do psychiatrické léčebny.Má těžkou demenci Alzheimerovy choroby.Po konzultaci s oš. lékařem mi tento doporučil do budoucna hledat vhodné sociální zařízení pro její dožití, jelikož bylo jasné, že se do předchozího bytu již vrátit nemůže.Vyzval jsem tedy pronajimatele,k ukončení nájemního vztahu.Ten však na toto téma se mnou odmítá komunikovat a tvrdí, že podle zákona ukončit nájemní vztah může jen sama matka a pokud již je její zdrav. stav natolik vážný, že není sama schopna se podepsat, musí to za ni učinit právoplatný opatrovník.Od srpna r. 2006 jsem podal návrh na zbavení svéprávnosti matky, ale vše se vleče již více než 2,5 roku a opatrovník dosud není ustanoven, ačkoliv je nepochybné, že si své záležitosti sama spravovat nemůže.V současné době žije v domově pro seniory kde hradí z důchodu pobyt a služby.Pronajímatel však trvá stále na svém a chce nájemné dále platit do doby než ukončí její opatrovník(na kterého se již 2,5 roku čeká) nájemní vztah.Má šanci se vůbec takováto postižená osoba nějak bránit?

Odpovědět

—————

Datum: 18.12.2008

Vložil: hana

Titulek: odkup pozemku

Dobrý den,
vlastníme nemovitost na pronajatém pozemku od Lesů ČR, jedná se o menší chatovou oblast. V blízké době má dojít k prodeji pozemků.
Bylo nám sděleno, že si pozemek musí koupit všichni nebo nikdo. U jedné chaty byla postavena společně studna, taktéž na pronajatém pozemku, jeden z chatařů je uveden jako její majitel, který bude kupovat i pozemek na kterém stojí tato studna. Dá se uzavřít nějaká předběžná smlouva, aby nedošlo k tomu, že po koupi pozemku nám bude odepřen přístup ke studni? Nebo existuje jiný způsob?
Je to jediný zdroj vody v blízkém okolí.

Děkuji předem za Vaši odpověď

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství