Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 19.03.2016

Vložil: Ing. Stanislav Burda

Titulek: Stavební povolení

Dobrý den,
Jsme spoluvlastníci ideální ½ pozemků rodinného domu a dalších staveb jako garáží a staveb ke skladování materiálu.
Všichni vlastníci uzavřeli dohodu o společném vyřízení dodatečného stavebního povolení (na tzv. černé stavby) hospodářská stavení a garáže, které nebyly dosud zkolaudovány.
Vlastníci druhé poloviny společného vlastnictví začali jednat se stavebním úřadem bez našeho vědomí a plné moci o rekonstrukci těchto staveb. Stavební úřad nás z tohoto řízení vyloučil a bez našeho zplnomocnění jedná pouze s vlastníky druhé poloviny spoluvlastnictví.
Získali jsme informace, že stavební úřad schválil již v roce 2014 projekt stavebních úprav, o kterém dosud nemáme žádné informace. Naší žádost o dodatečném předání dokladů zamítl.
Je možné, aby stavební úřad nás jako spoluvlastníky ½ nemovitostí z řízení o dodatečném stavebním povolení na stavby, která je ve společném vlastnictví zcela vyloučil?
Jak se můžeme účinně bránit?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 25.10.2019

Vložil: rardNob

Titulek: hi guys i am new on web

hi :) bross :)

Odpovědět

—————

Datum: 01.12.2019

Vložil: rardNob

Titulek: Can you help me translate

i am from Italy hello. Can you help me translate? /rardor

Odpovědět

—————

Datum: 08.12.2015

Vložil: Oldřich Vrzal

Titulek: anténka na fasádě domu

Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o právní konzultaci a radu ohledně nátlaku stavební firmy na odstranění mini anténky pro bezdrátový přístup k internetu z fasády domu při její opravě. Samozřejmě pokud se i takovou činností můžete zabývat. Anténka je majetkem firmy Freebone, je tam již řadu let a nyní nám zástupce stavební firmy nařídil ji odstranit protože působí na fasádě rušivě a vyhrožuje nám sankcemi. Anténka vyčnívá asi 15cm a má průměr asi 10cm. Z technického hlediska je nelze umístit dovnitř místnosti a pro příjem musí být na vnější straně a nasměrovaná na přístupový bod Freebone. Provozování živnosti pak bez přístupu k internetu není možné a jiný typ připojení nemám. Mám z internetu vytištěné prohlášení ombudsmana Otakara Motejla k této problematice které je sice jednoznačné, uvádí že se jedná o zákonné omezení vlastnických práv a k umístění antény na fasádu domu není třeba ničí souhlas, pro některý druh lidí ale málo důrazné a přesvědčivé.
Omlouvám se pokud Vás ruším a děkuji za Váš čas.

S přáním hezkého dne

Oldřich Vrzal

Odpovědět

—————

Datum: 20.11.2015

Vložil: Dagmar

Titulek: Byt

Dobrý večer.Chci moc poprosit někoho o radu kdo se vyzná ve věci koupi bytu atd..... Moje sestra si chtěla koupit byt.Nebylo to přez realitku a tak se se na něj šla podívat.Byl tam majitel a jeho právník.Byt se ji velice libil a právník řekl když budete mít zájem tak musíte zaplatit zálohu 30tisíc kč.Bála se že by ho prodaly někomu jinému a tak za týden zaplatila tu požadovanou částku.Doma to pak vše řekla manželovi a šel se taky podívat,ale už jen s majitelem bytu.A byl zklamaný,no zkrátka to chtěly zrušit a vrátit zálohu.V tom byl ale problém protože právník nebyl celé prázdniny k dostižení,byl stále na dovolený u moře.Už od září moje sestra s manželem si s ním dopisuji a žádné vyrozumění jim do této doby nedal. Prosím o radu jestli má nárok si celou částku nechat a nebo jenom něco??????Mockrát děkuji za odpověd

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz