Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 31.05.2012

Vložil: Vladimír Motl

Titulek: Petice

Naše občanské sdružení chce organizovat petici. Nevíme, zda sbírání podpisů je nějak časově omezeno určitou lhůtou a zda je třeba možné tutéž petici podat na několikrát vždy po získání dalších několika set podpisů atp.

Děkuji za informaci.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2012

Vložil: Andrea Kissová

Titulek: Výtržnictví

Dobrý den, chci se zeptat na pár věcí. Přítel se letos v unoru popral v hospodě, rozbil tam dveře, byl u PČR a je to vyšetřováno jako výtržnictví, přečin 1 a 2. Vzniklou škodu majiteli uhradil, ted čeká na odpověd pojištovny aby to mohl taky uhradit, s policií spolupracuje, včera to ale policie předala stát.zástupci,chci se zeptat, co asi ted bude následovat? Popřípadě jestli to půjde k soudu, nebo to může stát.zástupce ukončit? Přítel není svatý, to jo, ale v posledních 2.letech neudělal žádný trest.čin. Má dvě děti,práci,mimo toho unora vede slušný život..Mohlo by mu to taky pomoci k dobru? Popřípadě dalo by se pak odvolat proti rozsudku? Děkuji za odpověd

Odpovědět

—————

Datum: 04.04.2012

Vložil: Fuchsová

Titulek: znalecký posudek

Dobrý den, měla jsem před několika lety pracovní úraz s trvalými následky. Postupem ze špatné chůze jsem začala mít potíže s kyčlí a bederní páteří. Byla jsem na CT vyšetření, rentgenech a bylo mi diagnostikováno onemocnění SI skloubení a bederní páteře. Kvůli neustálým bolestem jsem byla na PN a dále poslána podat žádost o ID. Byl mi uznán ČID na onemocnění páteře, ale posudková lékařka se nevyjádřila k souvislosti s následky PÚ. Poté co jsem se na to zeptala, řekla mi ať to posoudí znalec. Nechala jsem si udělat znalecký posudek, kde mi byla uznána příčinná souvislost. Předala jsem posudek zaměstnavateli, ten poslal na pojišťovnu (Kooperativu), ale pojišťovna po třech týdnech odpověděla, že po mě žádá podepsat prohlášení, abych dala souhlas ke zdravotní dokumentaci, aby to posoudil jejich znalec. Ptala jsem se jich co je na to znal.posudku špatně. Co ještě víc chtějí, když před tím obdrželi potvrzení o příčinné souvislosti i od odborného lékaře (ortopeda). Jejich odpověď :
Fuchsová Monika ze dne 6.11.2006 bylo dopisem ze dne 15.7.2011 a 28.2.2012 žádáno o doložení lékařských zpráv z průběhu léčení a potvrzení odborného lékaře o příčné souvislosti PN – znalecký posudek nebyl žádán.Jelikož jsme požadované doklady neobdrželi, bylo dopisem ze dne 28.3.2012 žádáno doložení PROHLÁŠENÍ, abychom mohli postoupit případ k posouzení soudnímu znalci k vypracování lékařského stanoviska k nově uplatněným nárokům.

Zákonné pojištění odpovědnosti zaměstnavatele za prac.úrazy a nemoci z povolání je financováno ze státního rozpočtu a naše pojišťovna zde vystupuje jako správce veřejných financí. Musí se tedy chovat s péčí řádného hospodáře a mít podloženy veškeré požadované nároky poškozených.
Prosím, nechápu proč Kooperativa nic neuznala, o co jde.

Žádám o vysvětlení financování rent. Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 28.03.2012

Vložil: Kateřina Lapková

Titulek: Ukončení pracovního poměru v době pracovní neschopnosti a následný nástup na mateřskou dovolenou

Dobrý den,

mám sepsanou pracovní smlouvu na dobu určitou a to do dne zániku nájemní smlouvy. Pracovní smlouva je sepsaná na pozici vedoucí prodejní jednotky. Dnes jsem v 28tt a od 25tt jsem v pracovní neschopnosti. Jedná se o mé první těhotenství. Termín porodu je stanovený na 25.6.2012 a nástup na MD je 6-8 týdnu před termínem porodu.

Jenže dnes mi přišel doporučený dopis od zaměstnanavete, že nájemní smlouva prodejní jednotky na kterou je sepsaná má pracovní smlouva končí dnem 19.4.2012 a tímto dnem skončí i můj pracovní poměr.

Zajímalo by mně jak je to s nástupem na MD, když budu v podstatě od 20.4.2012 nezaměstnaná, ale přitom v pracovní neschopnosti. Jak mám po ukončení procovního poměru postupovat dál. Na koho se mám obrátit ohledně nástupu na mateřskou dovolenou a kdo mi jí bude vyplácet? A ještě jeden dotaz a ten se týká proplacení nevyčerpané dovolené, mám nárok na 23 dní dovolené a předpokládám, že i když dojde k ukončení pracovního poměru tak je zaměstnavatel povinen mi dovolenou proplatit, vzhledem k tomu, že jsem něměla možnost si jí vybrat. Je to tak, nebo se mýlím.

Děkuji za Váš čas a za zodpovězení mých dotazů

Odpovědět

—————

Datum: 08.02.2012

Vložil: Konečný

Titulek: prodej zahrady

při prodeji zahrady odhadce přehlédl studnu na pozemku zahrady a nezahrnul ji do ceny zahrady. Průměr kopané studny l20cm,hloubka 7 metrů. Mohu ještě po téměř 10 letech požadovat po novém majiteli zahrady zaplacení studny ? Při koupi prohlašoval,že studnu nepotřebuje, v obci je vodovod.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství