Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 19.10.2012

Vložil: Honza

Titulek: Napadnutí platnosti úvěrové smlouvy (falšovaní podpisu a údajů na smlouvě)

Chtěl bych se zeptat na promlčecí lhůtu pro napadení smlouvy, která byla jakože sepsána naší matkou dne 19.5.2012 jak ještě žila tak za mnou přišla a stěžovala si, že žádnou takovou smlouvu nepodepisovala a po smrti matky 21.6.2009 se bratr při dědickém řízení 26.11.2009 přiznal, že je to smlouva,kterou prý mamka uzavřela aby mu pomohla jelikož on žádnou půjčku nikde už nedostal. Při dědickém řízeni se sešly pohledávky u notáře a tahle byla jedna z nich jenom že než mamka umřela tak jsem ji už pomáhal vše dát do pořádku tak že jsem měl přehled co platila a co ne tím bylo jasné že to platil bratr který se i k pohledávce přihlásil ale proto že dědictví jsme se všichni zřekli ve prospěch otce tak vše i pohledávky přešly na něj a bratr se zavázal ústně i nadále splácet prostřednictvím otce smlouvu jsme doma nenašli a proto jsem si ji musel vyžádat opis smlouvy od úvěrové společnosti která mi byla poskytnuta a doručená 4.10 2011 jsem zjistil že podpis na 90% není její ani kontaktní adresa,tel. Jenomže teď už bracha platit nechce tak jsem nucen to řešit např. napadením platnosti smlouvy pro podvod ze strany bratra.
předem děkuji za odpověď Honza

Odpovědět

—————

Datum: 23.03.2013

Vložil: Zdenek

Titulek: Re: Napadnutí platnosti úvěrové smlouvy (falšovaní podpisu a údajů na smlouvě)

Je to celé nějaké zmatené, v prví řadě nemohla být sepsána smlouva vaší matkou 19.5.2012 když zemřela už v roce 2009 ?? - píšete, že dědické řízení probíhalo v roce 2009

Odpovědět

—————

Datum: 08.09.2012

Vložil: Toman

Titulek: stavební spořitelna cmss

Dobrý den, chtěl bych se informovat na upravu všeobecných podmínek v cmss .
Jako stávající klient , který podepsal smlouvu za určitých všeobecných podmínek, nyní po změně těchto podmínek, které platí od 31.3.2012 nemohu doplatit předčasně úvěr, jsem jako rukojmí u cmss.Jak může něco co nyní schválí mít zpětnou platnost?? Za nynějších všeob. podmínek bych si uvěr u této společnosti nevzal.I když akceptuji sankce, nechtějí klienty pustit, to přeci nemúže být v pořádku. Máte někdo nějakou zkušenost nebo radu jak se dostat ven ?? Chceme refinancovat a ušetřit. Děkuji za každou radu T.

Odpovědět

—————

Datum: 31.07.2012

Vložil: Zdena Fořtová

Titulek: Pracovní doba

Dobrý den,pracuji ve dvousměnném provozu(raní směna od 6:30h do 17:11h,noční směna od 18:30h do 5:11h,domnívám-li se tedy správně jedná se o dvousměnný provoz,protože se ve 24hodinovém intervalu střídají směna A se směnou B.Čistý odpracovaný čas bez přestávek činí 37,64h za týden.Zaměstnavetel nám přesunul jednu celou směnu(9:41h ,10:41h s přestávkamy) do jiného měsíce,pak by jsme měli pracovat 5dní v týdnu(47,05h)místo smluvených 4dní v týdnu.Kolektivní smlouva se řídí Zákoníkem práce,máme stanovenou pracovní dobu.Chci se jen zeptat jestli může zaměstnavatel takto manipulovat se směnamy(každou změnu vždy hlásí alespoň měsíc dopředu),nebudeme mít odpracovaných hodně hodin za jeden týden,je to podle ZP vůbec možné,nejedná se spíš o pacovní den na víc(alespoň v tom určeném týdnu),který by měl zaměstnavatel zaplatit jako přesčas?Nebo nabídnout dohodu o náhradním volnu podle §114.Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 31.05.2012

Vložil: Vladimír Motl

Titulek: Petice

Naše občanské sdružení chce organizovat petici. Nevíme, zda sbírání podpisů je nějak časově omezeno určitou lhůtou a zda je třeba možné tutéž petici podat na několikrát vždy po získání dalších několika set podpisů atp.

Děkuji za informaci.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství