Aktualita - nové stránky právní poradny

Nové stránky právní poradny naleznete zde:

Právní poradna pro každého – zaregistrujte se a můžete pokládat dotazy

 

Připravili jsme zde pro vás  podrobný návod registrace


Nová témata - přidejte váš dotaz

Datum: 24.11.2011

Vložil: Jan Tomášek

Titulek: Reklamace

Před necelými 2 roky jsem koupil mobil přes internet od spol. Mobilšok.cz. V záruční době se mi porouchal již po třetí a stále je v záruce. Majitel spol. prodal název jiné spol., nevím, kde mám teď porouchaný mobil reklamovat. V rejstříku firem jeho IČO pořád existuje, ale nemám na něj žádný kontakt. Na telefonním čísle spol. mi zdělili, že majitel jim prodal název a stránky spol. a s reklamací nechtějí mít nic společného. Nevím na koho se mám obrátit s vyřízením reklamace. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 18.11.2011

Vložil: Tomáš Fedarko

Titulek: Ústavní právo - svoboda pohybu osob

Dobrý den,
jsem nezaměstnaný a pracovní úřad mi nařídil docházet na poštu až 8x měsíčně. Vzhledem k tomu, že bydlím v menším městě, podmínky pro hledání práce v mém oboru jsou celkem špatné. Kdybych nehledal práci, docházení na poštu by mi nevadilo. Vzhledem k tomu, že se snažím hledat práci i v jiném městě - tedy v Praze a s tím mám již u známé dohodnuté bydlení např. na měsíc, vzniká konflikt s tím docházení na poštu v tom menším městě, které je vzdáleno přes 150km. Takže mi toto nařízení nejen brání v hledání práce, ale celkově omezuje můj pohyb na 1 město. Mám podezření, že se to příčí Ústavě, protože tohle se už hodně podobá tomu, když je někdo odsouzen k domácímu vězení - také se např. musí hlásit na Policii několikrát týdně. Vím, že je možnost přesunout docházení na poštu do jiného města, ale to můj případ neřeší - to když budu např. každé 3 dny v jiném městě, musím hlásit změnu na tamním úřadu práce?? A co když budu v zahraničí?? Chtěl bych se tedy zeptat, zda si myslíte, že je to hlášení se na poště protiústavní a má smysl podat žalobu. Děkuji, Tomáš Fedarko

Odpovědět

—————

Datum: 09.12.2011

Vložil: Marty

Titulek: Re: Ústavní právo - svoboda pohybu osob

Podej,já ho také podávám.A myslím,že nás bude více.

Odpovědět

—————

Datum: 05.11.2011

Vložil: Pavel

Titulek: Inzerce na vývěsku

Dobrý den,
mohu na tabuli pro vyvěšování kulturních akcí vyvěšovat inzeráty?
Děkuji, Pavel

Odpovědět

—————

Datum: 17.10.2011

Vložil: Petra

Titulek: www.sale4you.cz

Dobrý den,
zaregistrovala jsem se na stránkách www.sale4you.cz a nyní ode mě požadují zaplacení za užívání poplatek 80euro. Přesto, že jsem jejich stránky nevyužívala. Je pravda, že to mají ve všeobecných podmínkách, což jsem si dříve nevšimla. Na internetu jsem dohledala spoustu diskuzí, kde tento problém řeší více lidí. Na tuto společnost hodně lidí dalo trestní oznámení. Mohou ze mě poplatek vymáhat, když jsem nepodepsala žádnou smlouvu? Mají pouze jméno, příjmení, datum narození, email a adresu, která ale není mé trvalé bydliště. Děkuji za radu.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Nové stránky právní poradny naleznete ZDE


UPOZORNĚNÍ
Redakce tohoto webu nenese právní odpovědnost za právní důsledky použití zde uveřejněných názorů a odpovědí. Spamy, a nevhodné příspěvky budou mazány.


Zeptejte se na své právo!

Právní poradna na těchto stránkách probíhá prostřednictvím otevřeného fóra, do kterého může přispívat každý návštěvník stránek. Redakce portálu ale na dotazy odpovídá již pouze na nových stránkách právní poradny.


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství