Sousedské vztahy - Potíže se sousedem

Datum: 09.04.2012

Vložil: Dáša

Titulek: stromy před okny

Moc prosím o radu.
Před okny své kuchyňky mám asi vzdálenost 0,80cm k zídce,která tvoří hranici mého pozemku.Jsou zde 2 okna a mezi nimi je vzdálenost asi 70cm.Za zídkou ve vzdálenosti asi2,5 -3m. si soused přesně do středu oken vysadil ovocné stromy .Náš domek je malá chalupa a ta 2 okna jsou hlavním zdrojem světla v této místnosti.Takže jakmile strom povyroste, budeme mít v kuchyni málo světla.Požádali jsme souseda, jestli by si stromek nemohl přesadit jinam, že nám to bude brát světlo .On nám jen odpověděl, že si to odkrokoval.Co máme dělat,když nechceme nepříjemnosti,ale rádi bychom měli světlo v místnosti.DĚKUJI.janosdag@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 03.10.2011

Vložil: Lucie

Titulek: Štěkot psa

Dobrý den, potřebovala bych poradit z druhé strany - jak se bránit.
My jsme ti, co mají psa a sousedce vadí jak moc štěká. Je nutno podotknout, že sousedka nesousedí přímo s naším pozemkem rod.domu, je nad námi. Pes je na dvorku a sousedka mírně šikmo nad cca 10ti metrovou zdí.
Zkoušely jsme jednat po dobrém, sousedka se za mnou stavila a v dobrém jsme se rozešli s tím, že se obě pokusíme nějak to vyřešit a být vstřícné. Je to asi dva měsíce zpátky. Uznávám, že náš pes štěká, ale nemyslím si,že až tak moc "obtěžujícně". Štěká jen v denních hodinách, nikdy ne v noci - to spí v boudě, kterou má taky na dvorku. Štěká vždy kolem 11:00 na pošťačku, jak moc dále během dne to nevím (chodíme do práce) a hodně štěká když nás vítá po návratu, ale jen 1minutu, než zajdeme do baráku. Během celého odpoledne co jsme doma ten pes neštěkne (a to bydlíme v patře, takže se psem nejsme)! Tak mi přijde podezřelé tvrzení sousedky, že pes štěká celý den co jsme v práci. Ustavičně po celou dobu. To mi přijde tedy jako nesmysl. Vždyť by se za 8hod. štěkání snad uštěkal k smrti.
Dva měsíce bylo vše v pořádku až do dneška. Šla jsem domů a pes mě vítal (pochopitelně radostným štěkotem). Procházela jsem dvorkem a najdnou se mi nad hlavou rozprsklo jablko za hlasitého křiku sousedky "TICHOOO!" Jablko se rozprsklo o stříšku asi půl metru od oken!!! Zůstala jsem stát jako opařená. Na náš dvorek od sousedky není vidět, takže o mě nevěděla a hned zalezla. Samožřejmě svým řevem rozštěkala i sousedovic vlčáka a ten štěkal asi 5min. v kuse. Nášeho psa jsem hned uklidnila. ašla jsem do baráku a bylo ticho.
Můžete mi poradit co mohu dělat v případě, že si sousedka bude na obci stěžovat na štěkot psa? Jak se mohu bránit? Opravdu si, dle soudného zvážení a uvážení, nemyslím, že by náš pes štěkal víc než jiní. Co kdyby sousedce stížnost uznali? Přikážou mi pejska snad utratit?

Odpovědět

—————

Datum: 23.11.2010

Vložil: starosta

Titulek: sousedské vztahy

Jak mám reagovat na stížnost občanů kteří mají potíže skouřivostí a zápachem ze sousedova komína.Děkuji starosta obce.

Odpovědět

—————

Datum: 19.09.2010

Vložil: Jana Ch.

Titulek: Sousedka

Dobrý den potřebovala bych nutně pomoci v případu s naší sousedkou. Zminovaná paní je duševně nemocná my to chápeme ale to co nám děla ze života se nedá vydržet. A nikdo nám nemuže pomoci protože jsme na samotě a nemáme žádného svědka a policie to muže řešit až tehdy až nás napadne. Ze všeho co nám dělá uvádím třeba to že nám vyhrožuje zabitím a chodí nám celou noc okolo domu se svíčkou a pálí ohně atd........
Budu velice vdečná když nám pomužete a moc prosím pomožte. Děkuji předem. email je Jeiny10@seznam.cz děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 30.09.2011

Vložil: Květa

Titulek: Re: Sousedka

Po roce to už možná není aktuální...
Náš soused trpí paranoidní poruchou osobnosti, to jsou taky situace. Máme za sebou stížnosti na obci i několik jednání na přestupkové komisi, nějak se to vždycky načas zklidnilo, když se o něj začaly zajímat úřady - ale nevím, jestli by to pro Vaši sousedku byl nějaký podnět. Osobně zastávám názor, že když se něco takhle těžko řeší, je dobré, aby se o tom vědělo, protože si i víc lidí může něčeho všimnout.
Nevím, jestli by v tomto případě mohl přijít ke slovu návrh na zbavení svéprávnosti? Ten může podat kdokoli. Ale netuším, jak by to probíhalo dál.
Paní bych si natáčela na video. Chabé, ale aspoň něco.
Na policii bych oznamovala dál. Taky podotýkám, že ze zkušenosti lidí kolem sebe není vždy pravda, co policie tvrdí. Setkávám se s tím, že s lidmi odmítnou sepsat oznámení nebo že tvrdí opravdu nesmysly, aby si ulehčili práci.
K.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství

PageRank ukazatel optimalizace PageRank.cz