Sousedské vztahy - Potíže se sousedem

Datum: 16.04.2018

Vložil: Michaela

Titulek: Sekani travniku atd.

Dobry den, potrebuji poradit jak na sousedy...bydlíme v patrovem rodinném domě v řádové zástavbě kde jsou zahrady tesne vedle sebe rozdelene pouze dratenym plotem. Zahradu mame pouze k odpocinku a zábavě. Travnik,velky bazen s krytim, gril, trampolina a posezeni...v letnim obdobi zde travime vetsinu casu. Sousedi z prave strany jsou uzasni,pratelsti a my jsme radi, ze spolu muzeme byt v kontaktu. Horší je to z leva. Sousedum vadi uz uplne vsechno. Mame v rodine hodne deti a kdyz si hraji tak jsou hlucnejsi, me osobne to prijde normalni, ze deti vydavaji zvuky ostatne jak vsichni ostatni. Uz nesmime ani sekat travnik kdy mame cas my...prakticky s tim maji problem jakýkoli den. Vecer posedet s prateli do 22.00 hod se neobejde bez pripominek tak šuškame jak pitomci...a to nesmime ani svitit protoze jim pry svitime do oken. Prijde nam to uz jako omezovani osobni svobody a nevime jak se branit...nechceme travit volny cas s rodinou na zahrade v tichosti a asi uplne bez dětí.prosim poraďte někdo co s tim...email: misa.pecuchova@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 07.09.2015

Vložil: anna

Titulek: sousedy Cimburkovy chudeci

Dobry den.mam na strese 3m stromy . Cimburkovy ze Zhore mne chodej po pozemku. pritel nadelal pasticky. koupila sem drivi a pani Cimburkova i zmadim kradly drevo. prisel k urazu na nohu. to je ostuda ze ja vdova a jeste postizena musim zivit blaznivu zensku a nikdo nic s tim neudela.leze mne po baraku.a co policie nic. a co starosta nic. a jeste mne dava krmit kocky. to je ale svinstvo. a ani barak nemuzu opravit, snad dcera a mozbna firma. ale tak soc. rodinu jako jsou cimburkovy ze Zhore sem jeste nevidela a je mne s toho spatne.a dodatek. nadavky urazky. smrad a bordel.

Odpovědět

—————

Datum: 24.10.2016

Vložil: pavel

Titulek: Re: sousedy Cimburkovy chudeci

Tak se odstehuj a mas po problemech.....

Odpovědět

—————

Datum: 24.08.2015

Vložil: D

Titulek: Soused neplatí vodu

Dobrý den, potřebuji poradit, co mám dělat pokud sousedka odmítá platit za vodu? Snažím se jí několikrát dovolat a to i z jiných čísel,telefon nezvedá a na emaily nereaguje. Jsem si jistá,že úmyslně,neboť to není poprvé co ji naháním kvůli platbě. Mám v plánu poslat jí emailem dopis,že pokud se nedostaví a dlužnou částku neuhradí odpojím jí vodu. Jaké lhůty musím stanovit z hlediska zákona,abych problém neměla já?Email: Romi1066@seznam,cz
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 14.04.2014

Vložil: Sandra

Titulek: Poroblémy se sousedem

Dobrý den,
prosím o radu, protože už opravdu nevím, co dál. :-(
Bydlíme už skoro 8 let v bytovce se čtyřmi byty...
My koupili dva, takže máme celé horní patro a pod námi bydlí dvě rodiny.
Jedna celkem v pohodě...mladí lidé...dříve sem tam ( dvakrát do měsíce ) mejdánek, až do ranních hodin, ale teď mají miminko, takže už celkem klídek. Až na velmi hlasité třískání dveří a nějaké ty noční hádky jsou už docela v pohodě. :-)
Ale druhá rodina děs, běs!!!!
Nejdřív byl z počátku...asi rok po našem nastěhování sem...problém s jejich komínem, který nám prochází přímo ložnicí.... :-(
Ještě než jsme měli plastová okna, tak to nebylo tak hrozné...ale potom, co nám udělali okna nová, začali jsme v ložnici po každém jejich zatopení cítit kouř...
Chodila jsem k nim tedy od září a prosila je, ať s tím něco udělají, že mám strach, že se tam spíme a že se tam všichni otrávíme....v té době tam s námi ještě spal náš dvouletý syn...
Bohužel jejich odpovědí mi byl vždy pouze jen jejich výsměch a "vysvětlení" že bůh ví, co cítím, že jsem si to tam jen navětrala z venku a že oni mají dva roky NOVÉ vložky v komíně...dovolím si podotknout, že jejich komín na střeše byl jen hromada rozpadlých cihel.....takže určitě žádné nové vložky v komíně neměli !!!! Přesto jsem je dál slušně žádala, aby s tím něco udělali, ale bohužel marně.
Pan soused sice sliboval, že se na to podívá, ale nikdy nic neudělal....jen sliboval a vesele topil dál!!!! Manžel tedy...v ochraně nás všech...jednou v lednu zavolal kominíka, aby se jim na ten jejich komín podíval!! Výsledek byl ten, že kominík byl zděšený, co to mají za komín....že je v havarijním stavu, hrozí od něj požár, naše udušení atd. A po revizi jim zakázal topení, než si ho opraví.
Takže si museli komín nechat vyvložkovat, opravit a na střeše postavit nový a i kotel na TP opravit...A tím nám nastalo peklo....
I když manžel předem souseda sice několikrát upozorňoval, že zavolá raději kominíka, ať se tedy ukáže, zda jsme blázni a nebo, zda mají špatný komín, co nám propouští do bytu....a soused vždy jen mával rukou a řekl, ať si děláme, co chceme, když pak ale kominík přišel a topit mu zakázal byl on a i jeho "milá" paní v šoku, co si to vůbec dovolujeme. !!!! Nejdřív nás nařkli z toho, že jsme jim s kominíkem vykradli sklep, kde nic nemají kominíka, pak že jsme kominíka podplatili, aby nám napsal, co chceme a jim zakázal topit.. :-D Následně nám jejich syn elektrikář vlezl do našeho sklepa, kde máme elektrokotel a ten mám poškodil, že přestal topit. A já musela volat opraváře - elektrikáře, který mi potvrdil, že bylo s kotlem odborně manipulováno...elektrikářem, který ho úmyslně poškodil!!! A jiné a jiné...prostě od té doby nám dělají jen schválnosti...nenechají si nikdy ujít jedinou příležitost, která se jim naskytne, aby nám mohli nějak ublížit, nějak nás poškodit...něco nám provést!!!! A mít z toho pak samozřejmě velkou škodolibou radost!!!! Když se s paní sousedkou někdy náhodou potkáme, tak aniž bych jí něco řekla, začne na mě bezdůvodně prskat a vyčítat mi úplně všechno, co se tady za těch 8 let kdy stalo.
Kdejakou prkotinu....kdy jsem luxovala, což ona nezná, kdy jsem s čím bouchla...že nechodím do práce....ale hlavně donekonečna ten komín...Že jsme jen udavači a že kdybych za nimi tenkrát slušně přišla a řekla jim to, že by s tím pak určitě něco udělali.. :-) To že jsem tam ale byla asi desetkrát a oni se mi jen vysmívali a dělali ze mě blázna...asi jaksi zapomněla!!!! Oba to jsou totiž velmi velcí lháři, výmluváři, křiváci a bordeláři....a bohužel vše, co máme nám nepřejí a jen nám vše hodně závidí... :-(

Ale teď už k problému... :-)
Pan soused v zimě prodal v dolní vesnici svůj úplně rozpadlý barák, který svojí péčí, tak jako i komín a jako ostatně i všechno, co má ve své péči totálně zlikvidoval....takže pak všechny svoje "skvosty a krámy", které tam měl uložené a mezi nimi i vrak svého nepojízdného auta přitáhl před náš společný barák....
Pan soused totiž nikdy nic nevyhodí...před asi třemi lety měnil v koupelně bojler a od té doby se ten rozbitý válí před barákem na trávě!!! Udělat to my, to by bylo řečí, výčitek a štěkání, ale on si myslí, že jim to tady všechno patří, že když je pan soused starší než my, že si tady může dělat co chce a hlavně všude veřejnou skládku!
I na střeše se po jeho opravě komínu válí spousta věcí...a mezi tím vším ještě hromada suti, kterou tam nechal!!! Proč by jí uklízel!!!
Je to velký bordelář, všechno se mu hodí, nic nevyhodí ani neuklidí, jen kupí krámy a bordel kolem baráku.
Ale k tomu vraku.....
I když ještě musím napsat, že když jsme se sem nastěhovali, tak jsme si uklidili vedle baráku velký a prostorný kus pozemku...obecního pozemku, který ale nikdo, nikdy nechtěl....bylo to totiž pro každého moc práce a peněz.....a jen pan soused tam házel vše, co se mu kdy nehodilo...
Staré koberce, vraky aut, náhradní díly, přední okna, plechovky, kanystry, gumy....atd.
My si ale vše...po dohodě s obcí...na vlastní náklady uklidili....zahrádku vysekali od křovisek...udělali záhony, zasadili kytky, stromky a túje...udělali si posezení....vysadili trávu... a pak také oplotili.
Prostě jsem si svojí prací vytvořili krásnou zahrádku, kterou nám ale opět naši "milovaní" sousedé nepřáli...a jen záviděli.
První zimu nám tedy schválně k plotu naskládali hromady dřeva, které se o plot opíralo a prohýbalo nám pletivo.
Když jsme se jim zmínili, že nechceme, aby se nám o náš plot opíralo jejich dřevo, bylo nám řečeno, že si ho nemají kam dát a k baráku ho kvůli nám dávat nebudou...SCHVÁLNOST!!!
Příští rok na jaře, když dřevo spálili jsem tedy k plotu nasadila pět malých tújí... :-)
Dokonce to vypadalo, že už bude klid....a až na nějaké ty jejich záchvaty výčitek a neodpovídání na pozdrav...na což jsme už celkem zvyklí... :-) Byl celkem mír.... :-)

Ale letos v zimě jako když mě opaří!!!
Nikdy by mě nenapadlo, co na nás zase naši "milovaní" sousedé chystají....co jim opět zvedne náladu a udělá škodolibou radost!!!!
Koukám z okna a co nevidím u našeho plotu, jen pár centimetrů od tújek stojí jejich vrak!!!! !!
Ten, co si přitáhli z prodané chalupy. A u baráku další krámy!!
Pan soused si ho mohl sice dát jinam, třeba před barák k chodníku, nebo kus dál tam, co stojí jeho celá rodina se svými auty, ale ne!!!!! Dal si ho raději k našemu plotu....
A když se ho manžel ještě asi před třemi měsíci ptal, proč ho dal zrovna sem....a jak bude v létě sekat trávu....od té doby, co tu bydlíme tu trávu sekáme jen my... :-)
Řekl mu, ať je v klidu, že ten vrak se na jaře odtáhne....že bude už pryč, až začne se sekáním....ať si nedělá starosti...Normálně mu sprostě lhal do očí...ostatně tak jako vždy!!!!
Mě bylo sice jasné, že je to jen opět jeho další lež...je to totiž jak říkám jen hrozný lhář, slibotechna a šmejd!!!
Že se chtěl manžela jen zbavit, ale můj muž mu věřil....
A dneska, když šel manžel poprvé sekat trávu....a jeho rezavý vrak tam stále stojí...na obecním pozemku, bez čísel....v trávě....kousek od našeho plotu, kde dusí túje...tak se ho ptal, kdy že to ten vrak odtáhne, že přeci říkal, že na jaře, už bude pryč...??? Odpověděl mu pan soused nepříjemně a vztekle, že nic se odtahovat nebude, že on tam má ten vrak v depozitu ( což se dávají pouze čísla....ale auto pak musí stejně stát na vlastním pozemku...ne na obecním!!! ) A že s ním už nikdy hýbat nebude!!!! Že tam už tak zůstane!!!!
Nevím tedy, zda ho mám už zabít...??? Udat...??? Nebo se odsud raději odstěhovat, někam kde nebydlí takovýhle zlý, závistivý hajzlové jako je on!!! Co dělají jen schválnosti, pořád něco slibují a akorát jen lžou!!!!

Víte už vůbec neřeším to, že pan soused vlastní dva psy, kteří tu celý den běhají a kálejí kam se jim líbí...
A já to po nich pak uklízím, tak jako i po svém psovi, protože to nemám ráda....a nechci aby v tom běhali děti a manžel to pak rozjížděl sekačkou na trávu....
Že pan soused jen celé dny stojí veku u zábradlí domu a kouří jednu cigaretu za druhou....v intervalu cca 2 minuty!!!!
Takže pak všechen ten kouř jde nahoru, k nám do oken, které musím neustále zavírat, aby to u nás nesmrdělo jako v hospodě!!!! A vajgly pak hází kolem sebe a tváří se, že nejsou jeho... :-)
Že pan soused, když jde ale o nějakou práci na baráku, střecha, schody atd....je podle jeho "milé" paní velmi, ale velmi nemocen, takže tady nesmí nikdy, nic dělat.
Protože prý prodělal už dva inkfarty...tudíž se musí šetřit!!!! A jen vykouřit tři krabičky cigaret denně!!!! :-D
Že když topí v jeho novém komíně, tak pravidelně spaluje jen odpadky, pet láhve a jiný škodlivý hnus... :-)
Na to všechno jsem si už celkem zvykla že to, co tu s manželem neuděláme sami, neudělá nikdo...mladí se také moc nepřetrhnou... :-)
Šlechtí si svoje...zahrádku a byt....a na ostatní kašlou.
Ale na co už si opravdu nezvyknu je ta jeho strašná křivácká, falešná a zlá závistivá povaha...a nejen jeho, ale i jeho "přemilé" ženy!!!!

P.S. Omlouvám se za ten román, ale musela jsem se vykecat.... :-) :-D
Jsem tady fakt už ze všeho na mrtvici a hlavně z pana souseda, který je neskutečný šmejd, lhář, bordelář a křivý hajzl!!!!

Díky všem za trpělivost a rady...... :-)

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství