Smlouva o smlouvě budoucí o zřízení věcného břemene a dědictví

Datum: 08.02.2022

Vložil: limbaba@seznam.cz

Titulek: vecne bremeno eon

dobrý den resili jsme opravu strechy neb novou a lezel nam na ni elektr.drat zadali jsme eon co s tim po dlouhem vyrizovani a tahanici nam udelali stresnik a podepsali sme budouci smlouvu o vecném břemenu byla to nase chyba ze sme to poradne neprecetli co nyni s tim a jak z toho ven,bylo to jiz pred dvema roky

Odpovědět

—————

Datum: 14.02.2019

Vložil: Dana Lukášova

Titulek: Věčné břemeno

Dobry den, matka mi chce darovat dum. Nechce pořídit věčné břemeno pro sebe, ale pro meho bratra, aby mohl dum užívat. Jak to máme zanést do darovací smlouvy? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 24.05.2015

Vložil: Břetislav Tvarůžek

Titulek: rezervační záloha

Podepsal jsem s Realitní společností ČS , " Rezervační smlouvu ", na koupi domu , předal rezervační zálohu ve výši 100 tisíc Kč . Do určeného termínu měla být kupní smlouva podepsána . Ale :
1 / RK nedosáhla dohody mezi oběma stranami a podpisu Smlouvu o smlouvě budoucí kupní , mezi mnou - zájemcem a prodávajícími dům . Je možné , aby byla Smlouva kupní podepsána , bez předchozí "Smlouvy o smlouvě budoucí " ?
2 / RK mne vyzvala , abych podepsal Kupní smlouvu . Ale v této výzvě chyběl datum i místo , kde a kdy má být smlouva podepsána a nebyl předem předán ani text Kupní smlouvy k prostudování .
Výsledkem bylo , že i přes můj nesouhlas , mi byla vyfakturována částka 100 tisíc Kč za nedodržení termínu .
Dotaz zní : postupovala RK oprávněně ?
Děkuji za odpověď !
Břetislav Tvarůžek , tel. 736 212 600 Opava

Odpovědět

—————

Datum: 29.07.2010

Vložil: Andrea

Titulek: věcné břemeno a oprava střechy

Dobrý den přeji,
babička mi darovala dům na který má věcné břemeno doživotně, bezplatně a nedílně užívat celý dům v neomezeném rozsahu tak jak ho užívala. V domě bydlí sama. Já bydlím jinde. Když se bude opavovat střecha domku kdo bude hradit opravu? Celou já nebo mi půlkou bude muset přispět babička? V darovací smlouvě je napsáno: Babička jako dárkyně oprávněná z běcného břemene bude hradit běžnou údržbu nemovitosti, vlastní spotřebu el.energie, plynu, vody, jakož i hradit veškeré služby spojené s užíváním nemovitosti. U mě jako u vlastnice nemovitosti a povinné z věcného břemene je napsáno: že budu hradit náklady spojené s opravami darované nemovitosti, dále daně a pojištění. Mockrát děkuj za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 17.07.2010

Vložil: Marie Melicharová

Titulek: Nevyplacená mzda

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na manžela, který nedostal zaplacenou mzdu, přestože vlastní platnou podepsanou pracovní smlouvu. Od zaměstnavatele jsme se dočkali pouze slibů. Pokud by se spor řešil právní cestou, můžete mi říct jak dlouho by to přibližně trvalo? A pokud budu muset platit za právní služby, můžu tyto peníze potom zpětně vymáhat po zaměstnavateli jakožto také je povinnen zaměstnavatel na konci sporu povinnen uhradit všechny soudní poplatky a služby mého právníka? Děkuji předem za odpověď.
S pozdravem, Marie Melicharová

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství