Dědění bytu - společné jmění manželů

Datum: 24.12.2010

Vložil: Milan

Titulek: byt po rozvodu

před svatbou jsem si vzal úvěr a pořídil druž.byt 3+1,pak jsem se oženil a 3 roky po svatbě mě manželka umluvila a vepsal jsem jí do smlouvy o bytu(družst.členství)byt není v os.vlast. ,pouze družst.
14dnů po podpisu,mi manželka sdělila,že se chce nechat rozvést(chce si užívat)chce po mě 100000.,nebo že mě to bude po rozvodu stát víc,prosím o radu!!!(bohužel peníze nemám,půjčku mi nedají,protože splácím úvěr na zakoupení výše zmiňovaného bytu)co mám dělat?musím mít k rozvodu doklad o majet.vyrovnání?nevím jak dál,takový podraz jsem od manželky nečekal!!!(děti nemáme),děkuji Vám moc za rychlou odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 09.01.2011

Vložil: zerli@seznam.cz

Titulek: Re: byt po rozvodu

nejsem právník, ale myslím, že se nemusíte bát vaší manželky a neplaťte jí vůbec nic!jestliže se chce rozvést, nechte jí, ať dá klidně žádost o rozvod.vzhledem k tomu, že časové údaje:
váš úvěr na byt-váš sńatek-vepsání jejího podílu v družstvu-její žádost o rozvod- jasně ukazují na to, že z její strany se jednalo pouze o účelový sňatek za získáním nároku na nemovitost nebo finanční zisk, snažte se na tuto věc apelovat před soudem a myslím, že soud vám dá za pravdu. Existuje totiž právní kvalifikace - cosi jako jednání, odporující dobrým mravům.
A kdyby se náhodou stalo, že by soud vyhrála, což nepředpokládám ani náhodou, myslím, že družstevní vklad- hodnota podílu není pro její osobu 100.000,-Kč.navíc můžete splácet 100,-Kč měsíčně třeba....
Soud můžete požádat o to, aby náklady na řízení přisoudil jí, neboť nedodržela váš manželský slib, vaše manželství svým jednáním rozvrátila a trvejte na tom a neustále to opakujte, že vám teď vlastně i řekla, že si vás vzala jen proto, aby získala nárok na váš byt, i když jej nemáte v osobním vlastnictví.doložte soudu, že musíte ještě splácet úvěr.Žádný doklad o majetkovém vyrovnání neshánějte, ale zajděte na družstvo a zkuste se dohodnout, jak to udělat, abyste zase byl vlastníkem podílu jen vy. mají své právní oddělení a pokud jim věc náležitě vysvětlíte, třeba vám vyjdou vstříc a nebude se konat soud o majetek ale jen rozvod.Kdybyste neuspěl, tak potom zkuste navštívit advokáta a zkuste odebrat dar pro chování, které jste nemohl předpokládat.
Potom řekněte před soudem, že jste jí nechal do družstva zapsat formou osobního daru a ten máte možnost z právního hlediska klidně zase po nějaké době obdarovanému odebrat, pokud se k vám zachová tak, že jeho jednání není v souladu s tím chováním, pro které jste se rozhodl dotyčnou obdarovat. dar lze odebrat!!! A ona, že vám vzala jakékoli iluze pro fungování nejen manželství ale i slušného vztahu mezi mužem a ženou.) a to i do budoucna! věřte tomu, že soud na takováto sdělení slyší a vůbec jí nepomůže, že dává žalobu na vás. S rozvodem souhlaste a nebojte se, je to pěkná mrcha a nemáte čeho litovat. osud vám určitě nadělí lepší ženu a už budete poučený.nikomu nic nedávejte, leda byste chtěl umřít. Držím vám palce a dejte vědět, jak jste dopadl.Člověk má možnost se vždycky bránit a vy, protže budete neustále mluvit pravdu, nemůžete se splést. musíte být rozhodný a přesvědčivý. myslím, že každý zkušený soudce pozná mrchu na sto honů.
Radím nakonec vzít právního poradce, kdybyste si nevědl rady. nejspíš se to vyplatí. Ale můžete se zpočátku klidně bránit sám.To dělá docela dobrý dojem na soud.jedině, kdybyste to nezvládal, tak se raďte. zerli.

Odpovědět

—————

Datum: 28.07.2010

Vložil: Václav

Titulek: Převedení bytu

Jsme tři sourozenci a vlastnictví bytu bylo převedeno bez vědomí ostatních dvou sourozenců na vnučku (dceru třetího sourozence).Je tento postup správný a mají-li zbývající 2 sourozenci nějakým způsobem právo na byt.Podle mě matka jednala pod nátlakem.
Děkuji za odpověď Václav

Odpovědět

—————

Datum: 10.01.2011

Vložil: Alice

Titulek: Re: Převedení bytu

vaše matka má právo za svého života darovat - převést byt na koho chce, pokud je to je její byt a nejsou na něm nějaká jiná břemena - manžel atd. Nátlak nemůžete nijak dokázat a je svéprávná.
jedině v případě její smrti můžete u notáře požadovat kompenzace a dorovnání dědictví z toho titulu, že se jednalo o byt - tedy dar v dané době nepřiměřený a že vaše neteř nebyla přímým dědicem v 1.linii, protože tím byl váš třetí sourozenec a vy tři jste byli na řadě.
Pokud notář vůbec bude o bytu mluvit. když ne, zkuste o něm mluvit vy dva, jako o jediné věci většího rozsahu, kterou matka vlastnila. Ale moc úspěchů si od toho neslibujte. velmi záleží na okolnostech a tímto způsobem často vyfoukne někdo někomu majetek a nemůžete dělat vůbec nic. A

Odpovědět

—————

Datum: 13.05.2010

Vložil: Marie

Titulek: dědění bytu

Mám byt v osobním vlastnictví,který jsem si zakoupila před uzavřením manžrlství.Má můj manžel nárok na dědictví bytu v případě mého úmrtí.Na katastru jsem zapsána pouze já.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství