Dědění bytu - společné jmění manželů

Datum: 29.05.2013

Vložil: Libor

Titulek: lf

Můj vlastní otec si vzal po rozvodu s mou matkou jinou manželku. Bydlel s ní ve společném bytě 3+1, kdysi (za komunismu) státním. Později si byt společně koupili do osobního vlastnictví. Po nějaké době otce manželka přesvědčila, aby byt převedli na ni (v katastru je již uvedena jen ona jako majitelka). Formu převodu (prodej, dar...) neznám, jen vím, že mu za něj údajně dala 40 000.- Kč. Vše jsem se dozvěděl od jejich (otec a jeho manželky) společné známé. Dále podotýkám, že nevím, zda měli předtím nebo potom nějaké majetkové vypořádání společného jmění manželů.
Nyní otec zemřel. Zůstává byt nadále součástí dědického řízení ? Respektive, budeme s bratrem dědici 1/3 (otcova manželka, bratr a já po jedné třetině) z 1/2 hodnoty bytu?
Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 04.09.2013

Vložil: Jan

Titulek: Re: lf

Jak kdy.

Odpovědět

—————

Datum: 19.10.2012

Vložil: Daniela Nováčková

Titulek: Dědictví bez příbuzenského vztahu

Dobrý den,

léta se kamarádim se starší paní, které nemá žádné potomky. Má sestru v Rusku, což je její nejbližší příbuzenstvo. Dohodly jsme se, že ji budu finančně vypomáhat, za podmínky že sdědim její byt. Jak se dá tuto situaci právně ošetřit s tím, že každá z nás může od dohody odstoupit v případě rozepře.

Předem děkuji za odpověď.

Daniela

Odpovědět

—————

Datum: 04.09.2013

Vložil: Havlenka

Titulek: Re: Dědictví bez příbuzenského vztahu

Ano.

Odpovědět

—————

Datum: 24.05.2012

Vložil: vladimíra sedláková

Titulek: dědění družst. bytu

Dobrý den, poprosím o zodpovězení mého dotazu. Nikde na stránkách jsem tuto situaci nenašla.
Moji rodiče vlastní družstevní byt. Jsem na světě já dcera a jejich syn, můj bratr zemřel. Jak bude vypadat dědictví, když jeden z rodičů zemře?
2) Jak bude vypadat dědictví když by zemřeli oba rodiče a po bratrovi jsou dvě dcery, tedy vnucky? Dělil by se byt také mezi vnučky, když bratr nežije?Nebo bych byt zdědila já jejich dcera? Děkuji za zodpovězení dotazu.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství