Datum: 29.05.2013
Vložil: Libor
Titulek: lf
Můj vlastní otec si vzal po rozvodu s mou matkou jinou manželku. Bydlel s ní ve společném bytě 3+1, kdysi (za komunismu) státním. Později si byt společně koupili do osobního vlastnictví. Po nějaké době otce manželka přesvědčila, aby byt převedli na ni (v katastru je již uvedena jen ona jako majitelka). Formu převodu (prodej, dar...) neznám, jen vím, že mu za něj údajně dala 40 000.- Kč. Vše jsem se dozvěděl od jejich (otec a jeho manželky) společné známé. Dále podotýkám, že nevím, zda měli předtím nebo potom nějaké majetkové vypořádání společného jmění manželů.
Nyní otec zemřel. Zůstává byt nadále součástí dědického řízení ? Respektive, budeme s bratrem dědici 1/3 (otcova manželka, bratr a já po jedné třetině) z 1/2 hodnoty bytu?
Děkuji za odpověď.
Odpovědět
Datum: 19.10.2012
Vložil: Daniela Nováčková
Titulek: Dědictví bez příbuzenského vztahu
Dobrý den,
léta se kamarádim se starší paní, které nemá žádné potomky. Má sestru v Rusku, což je její nejbližší příbuzenstvo. Dohodly jsme se, že ji budu finančně vypomáhat, za podmínky že sdědim její byt. Jak se dá tuto situaci právně ošetřit s tím, že každá z nás může od dohody odstoupit v případě rozepře.
Předem děkuji za odpověď.
Daniela
Odpovědět
Datum: 24.05.2012
Vložil: vladimíra sedláková
Titulek: dědění družst. bytu
Dobrý den, poprosím o zodpovězení mého dotazu. Nikde na stránkách jsem tuto situaci nenašla.
Moji rodiče vlastní družstevní byt. Jsem na světě já dcera a jejich syn, můj bratr zemřel. Jak bude vypadat dědictví, když jeden z rodičů zemře?
2) Jak bude vypadat dědictví když by zemřeli oba rodiče a po bratrovi jsou dvě dcery, tedy vnucky? Dělil by se byt také mezi vnučky, když bratr nežije?Nebo bych byt zdědila já jejich dcera? Děkuji za zodpovězení dotazu.
Odpovědět