Vrácená faktura

Datum: 25.11.2008

Vložil: Helča

Titulek: nesplacené závazky

Dobrý den, mám z podnikání ještě nesplacené závazky, které nyní splácím po 1000,.Kč
měsíčně, dohodu ani smlouvu s firmou, které dlužím nemám. Chtěla bych se zeptat, jestli
na mě může tato firma podat žalobu na splacení dluhu, když mám evidentně snahu tento
dluh splácet a v částce, která odpovídá mojim možnostem. Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 05.11.2008

Vložil: LaVer

Titulek: |Neproplacená faktura

Dobrý den chtěl bych se zeptat jak postupovat v případe neproplacení faktury za měsíc srpen a září kdy sem vykonal pro určitou firmu práci a ta nehodlá po několikatém upozornění zaplatit. Jsem v nezávidění hodné situaci když po deseti letech prace jako osvč pro firmu jsem byl donucen odejít pro dlouho trvající problémy s proplacením faktur (nebo jen částečným)chtěl bych se zeptat jak postupovat v tomto případe jelikož nemam už ani korunu nemohu si dovolit právní poradnu. Začal sem vykonávat stejnou práci ale jako zaměstnanec pro jinou firmu a věřím tomu že se nějak postavím na nohy žádám o radu k vuli své rodině mam 3 děti a není to jednoduché na uřadech kde sem byl pro nějakou tu radu mi řekli že se mam obratit na soud. Ctěl bych vědět jestli je ještě nějaká jiná obrana proti takovým gaunerum v dnešní době. Moc děkuji za odpověd a případnou radu LaVer

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: |Neproplacená faktura

Dobrý den, radil bych napsat firmě jež vám dluží důrazný dopis ve kterém je vyzvěte k zaplacení dluhu do určité doby a kam přesně (účet, místo...). Upozorněte je, že jinak budete částku vymáhat žalobou a budete po nich vymáhat kromě dlužné částky i s ní spojené náklady. Buďte důrazný, ale slušný. Poté již vám nezbude jiná než soudní cesta. Pozor je zde 3letá promlčecí doba.

Odpovědět

—————

Datum: 03.11.2008

Vložil: Pavel

Titulek: vrácená faktura

Dobrý den. Chci se zeptat, jestli existuje nějaká časová lhůta, po které se bere závazek vyplývající z vystavené faktury jako přijatý. Jinými slovy, na základě objednávky jsem vystavil fakturu, doporučeně poslal a po 40 dnech se mi faktura vrátila jako neoprávněná. Je v zákoně nějaká opora?

Odpovědět

—————

Datum: 03.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: vrácená faktura

Dobrý den. Faktura z právního hlediska slouží pouze jako podklad pro zaplacení ceny vyplývající z uzavřené smlouvy. Způsob přijetí faktury, například doba kdy se považuje faktura za přijatou, by musel být ve smlouvě dohodnutý. Zákon toto neupravuje.
Pokud jde o závazky vyplývající z právního vztahu nemá na ně přijetí či nepřijetí faktury vliv. Jinými slovy pokud dodám objednané zboží a faktura mi přijde zpět jako neoprávněná nemění to nic na povinnosti objednatele splnit závazek platby za dodané zboží. Stejně to platí u služeb, nebo u objednání zboží. Objednám si zboží = tedy beru na sebe závazek že za něj zaplatím stanovenou (dohodnutou) cenu. Přijetí či nepřijetí faktury nemá na povinnost splnění závazku žádný vliv.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství