Rozvod manželství

Datum: 30.11.2008

Vložil: Simona Predikantová

Titulek: rozvod

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat: manžel mi byl nevěrný a podal žádost o rozvod, bydlíme v baráku který zdědil za manželství. Já zde bydlím 4 roky, ale trvalé bydliště mám od října 2007. Mám nárok na náhradní bydlení, nebo si mám vzít pět švestek a odejít???
Předem moc děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 26.11.2008

Vložil: Lucie J.

Titulek: Dluhy + rozvod

Dobrý den,
velmi prosím o zodpovězení mého dotazu. Před uzavřením manželství jsem ze svých ušetřených peněz za manžela zaplatila jeho dluhy ve výši cca 120.000,-. Teď jsem zjistila, že mi byl manžel nevěrný a chci se s ním rozvést. Mám nárok na vrácení těchto peněžních prostředků?
Děkuji za odpověď Lucie

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Lenka

Titulek: Rozvod a majetkové vyrovnání

Dobrý den,
moje maminka je v inavalidním důchodu. Chtěla by požádat o rozvod. Jak jsem se dočetla, je možné, aby soud po prověření majetkových poměrů, odpustil soudní výlohy.
Ale jak je to s vypořádáním majetku? Žiji s ní v rodinném domě, jehož jsou spolumajitelé. My bychom v něm chtěly zůstat, ale nemáme finance na vyplacení. Je to ještě složitější v tom, že on je alkoholik, domácí násilí mu taky není cizí a má dluhy. Šlo by zařídit to, abysme od něj odkoupily jeho část, i když popravdě, nic mu tady nepatří? On jenom dům postavil, ale všechno zařízení pořizovala matka? Doklady má všechny uschované. Jak by se postupovalo v případě, že by odmítl část odprodat nám? Může mu to soud nějakým způsobem přikázat? Jinak s rozvodem snad nebude problém, protože už dlouhou dobu má matka od soudu doklad, že spolu nežijí, ani nepřispíval na výživné, když jsme se sestrami byly malé. V současné době jsou všechny děti z manželství plnoleté, tudíž se dá taky říct, že bezdětné, je to tak? Je tady právě překážka toho majetkového vyrovnání. Můžete mi, prosím, poradit. Velmi Vám děkuji za odpověď!!!

Odpovědět

—————

Datum: 05.11.2008

Vložil: Pavla

Titulek: Vyzivne

Dobry den.
Chtela bych se zeptat na vysi vyzivneho od manzela, se kterym se chci rozejit. Mam syna - 9 let a nyni jsem v 7. mesici rizikoveho tehotenstvi a jsem na nemocenske - prijem mam asi 6500 Kc. Dale bych rada vedela, jestli ma manzel vyzivovaci povinnost i ke mne, nebot mam dlouhodobe zdravotni potize. Prijem manzela je v prumeru necelych 30.000,- Kc.
Dekuji za vasi odpoved a preji pekny den.

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Vyzivne

Dobrý den, ano manžel má vůči Vám vyživovací povinnost. Splnění této povinnosti se v případě neochoty manžela lze domáhat u soudu. Důvodem vyživovací povinnosti nejsou vaše zdravotní obtíže, ale zejména to, že jako manželé máte právo na stejný životní standard a tedy je Vám manžel povinen výživné platit.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství