Rozvod manželství

Datum: 14.12.2009

Vložil: manžel

Titulek: vypořádání majetku

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na radu ohledně rozvodu a zejména vypořádání majetku.
Ve vypořádání majetku pak pouze na jednu záležitost, týkající se druřstevního bytu a úvěru na jeho pořízení. Výše nesplaceného uvěru je víceméně rovna současné tržní hodnotě bytu, resp. prodeji práv a povinností v bytovém družstvu. Tedy pokud bych bral aktuální výši úvěru, pokud se jedná o splácení úvěru včetně úroků, pak je to 2x více než cena bytu. Manželka byt nechce, protože výše všech poplatků je poměrně vysoká a já jej také nechci, protože nechci zůstat v tomto městě a nechci navíc shánět manželce náhradní bydlení, když mě by zůstal špatně prodejný byt a dluh vyší než jeho cena. Manželka má 2 děti z předchozího vztahu a stále mě vlastně vydírá tím, že nemá kam jít a byt nechce, že je drahý, přitom rozvrat manželství způsobila svojí vinou, kdy se začala scházet s bývalou známostí, kterou však již nyní také nechce. Jak bychom mohli tuto situaci řešit? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 20.05.2009

Vložil: majda

Titulek: rozhodne soud v nepřítomnosti?

Dobrý den, žádám o radu: je možné rozvést manželství bez přítomnosti manžela/ třeba z důvodu nemoci/ , pokud je podepsán souhlas manžela s rozvodem a majetkové vyrovnání? Podpisy jsou úředně ověřeny a originály dodány na soud spolu s žádostí o rozvod. O dítěti je již rozhodnuto. Může se v tomto případě ještě odvolávat , když se vším už dopředu souhlasil a vše podepsal? Děkuji M.

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2009

Vložil: Alenka

Titulek: rozdělení SMJ

Obracím se na Vás se na Vás s dotazem, jak řešit můj problém s manželem , který se stále zadlužuje půjčkami, které neplatí. Jsem rok rozvedená, ale stále bydlím s exmanželem v našem rodinném domě. Již před rozvodem jsme jsme žili 4 roky odděleně, i když v jednom rodinném domě, který je napsán na nás na oba. Vzhledem k neúnosné situaci, kdy mi bývalý manžel dělá samé naschvály, jsem se rozhodla z domu ostěhovat. Domluvit se s ním o tom jak si rozdělíme majetek se nedalo před rozvodem ani nyní.On se odstěhoval do bytu v přízemí domu, kam si vzal vše co potřeboval.Nyní když z našeho domu odcházím, ráda bych podala na soud žádost o vyrovnání spol.majetku. Ale bojím se reakce bývalého manžela i jak soud rozhodne.Veškeré vybavení bytu, kde jsem zůstala bydlet, jsem zakoupila sama. Bojím se , aby soud tyto věci / nábytek do kuchyně, sporák, myčka, lednice, atd./ nepřiznal jemu.
Vzhledem i kmé finanční situaci, se Vás dotazuji, zda na žádost podanou k soudu musím dát kolek a v jaké výši. Ex manžel říká, že i kdyby se dům prodal, tak protože již budu bydlet jinde, nemám nárok na nic z prodeje domu.
Také m i bylo naznačeno, že i když nebudu v rodinném domě bydlet, musím se finančně podílet na jeho opravách. Vím, že manžel se synem, který v tomto domě také bydlí plánují velké opravy: výměna oken, oprava fasády, střechy. Mám sama velké finanční problémy, abych zvládla přestěhování do nového bytu. Velice Vám děkuji za radu.
S pozdravem Venclíková .Prosím odpověď na maila AlenaVenclikova@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2009

Vložil: Anna

Titulek: výživné

Prosím o odpověď: ...necelý rok po našem rozvodu, nyní manžel znovu uzavřel manželství s jinou ženou. Počítá se při výpočtu výživného pro naše děti,do jeho příjmu,z kterého se výživné stanoví, příjem celé jeho nové domácnosti,tudíž i příjem jeho nové manželky? Velice děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 01.12.2008

Vložil: zuzana

Titulek: majetek

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat, na co bych měla právo po rozchodu se svým mužem: Jsme spolu 25 let a za dobu manželství jsme odkoupili byt - nyní jsme družstvo vlastníků a postavili rodinný dům, na který máme hypotéku. Měla bych možnost zůstat bydlet v bytě? (všeho ostatního bych se vzdala - podotýkám, že byt jsme koupili jen za 150 000 Kč). Musela bych se přitom podílet na splácení hypotéky,? Za jakých podmínek bych nemusela dluh splácet? (stačilo by najít si samostatné bydlení a na společný majetek si vůbec nedělat nárok?) Prosím, poraďte, děkuji.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství