Věcné břemeno, EON

Datum: 25.04.2009

Vložil: Františka

Titulek: věcné břemeno na dožití

Dobrý den! Jsem součástí věcného břemene na dožítí na rod. domku, který jsem daravala dceři. Ve smlouvě darovací je určeno užívání domku s příslušenst vím v můj prospěch a že náklady na údržbu a opravy nemovitosti ponese majitelka nemovitosti /dcera/. Nyní praskl kotel u etážového topení a dcera na mně chce,abych si zakoupila jiný. Již dříve mne jaksi donutila zaplatit zanový bojler, lino atd. Zdá se mi, že to není správné. Poraďte, prosím, staré ženě. Děkuji mnohokrát.

Odpovědět

—————

Datum: 22.04.2009

Vložil: Bestová

Titulek: Vecné břemeno

Dobrý den!!Ve výpisu z KN z roku máme u pozemku poznámku VB:82,dnesk jsem nahlížela do KN kde již tato poznámka není uvedena..Poradí mi někdo co s tím?

Odpovědět

—————

Datum: 10.02.2009

Vložil: Šťáhlavská

Titulek: věcné břemeno, práva-povinnosti

Dobrý den,
Chtěla bych od Vás radu, v roce 2006 zemřela naše matka, zdědili jsme rodinný dům (3 děti).
Bylo zřízeno věcné břemeno doživotního práva celého přízemí domu se spoluužíváním domovního a bytového příslušenství, vedlejších staveb a příslušných pozemků ve prospěch p matčina druha. V domě žije pouze druh, jaké práva a povinnosti máme vůči sobě navzájem? např. může dělat úpravy v místnostech kde nemá určeno, mohu vstupovat do domu bez jeho vědomí a manipulovat s věcmi (trvalé bydliště mám jiné) atd.


Děkuji Šťáhlavská

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2009

Vložil: JANA

Titulek: KOUPĚ NOVÉHO AUTA

S přítelem budeme kupovat nové auto,budeme ho financovat každý zaplatí polovinu ceny.Problém je ten,že papírově muže být pouze jeden majitel v autoservisu mne poradily,
že to lze udělat formou jako věcné břemeno,nemáme s tím žádné zkušenosti proto se touto
cestou obracíme na vás o radu jak máme postupovat předem děkuji za radu
S POZDRAVEM Jana

Odpovědět

—————

Datum: 07.01.2009

Vložil: Michaela Malá

Titulek: Kabel O2 bez věcného břemene

Dobrý den,
koupili jsme pozemek od obce, na kterém chceme stavět rodinný dům. V katastru nemovitostí není žádný záznam o omezení vlastnického práva. Ovšem přes okrajovou část pozemku vede v podzemí uložený optický kabel O2. Kvůli tomu nebudeme moci vybudovat požadované podbetonované oplocení pozemku, zkomplikují se i výkopové práce. Je O2 povinno dodatečně požádat o smlouvu o zřízení věcného břemene? Máme případně právo požadovat o přeložení kabelu, když o jeho existenci není v katastru ani zmínka? Velice děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství