Věcné břemeno, EON

Datum: 09.01.2009

Vložil: Petr K.

Titulek: Re: Kabel O2 bez věcného břemene

Dobrý den, řeším úplně stejný problém už několik měsíců. Zatím se mi podařilo získat spoustu různých a protichůdných vyjádření od různých institucí. Legislativa se v posledních 10 letech několikrát změnila a pokaždé se pokládka kabelu právně řešila jinak. V mém případě se dokonce věcné břemeno ze zákona nemuselo do katastru ani zapisovat a tehdejší telecom nemusel s původním majitelem uzavírat ani žádnou smlouvu o věcném břemeni. Takovou neuvěřitelnou možnost měl tehdy ze zákona jako jediný subjekt v republice pouze monopol telecom. Pokud si chci udělat příjezdovou cestu na pozemek (jedinou možnou), tak jedině přes jejich kabely na mém pozemku a na vlastní náklady (řádově 100 000Kč )si je musím přeložit. Navíc 1,5m na každou stranu od každého z kabelů je ochranné pásmo, ve kterém si telecom, dnes o2, diktuje co tam na svém pozemku smím (skoro nic) a co tam nesmím (skoro všechno) dělat. To jen ve zkratce, těch informací by bylo více. Kdyžtak se mi ozvěte na 605138404, třeba se nám podaří spojit síly a problém spolěčně vyřešit co nejefektivněji.

Odpovědět

—————

Datum: 06.10.2015

Vložil: Ivana S.

Titulek: Re: Re: Kabel O2 bez věcného břemene

Rok 2015 a řešíme v podstatě stejný problém. Koupili jsme pozemek, který dosud sloužil jako zahrada (je to ale stav.parcela). Na katastru žádné břemeno. O2 kabel je přesto zakopaný na našem pozemku. Při pokládce si v O2 neuvědomili, že ne všichni mají plot až do hranice pozemku (zvlášť při svažitém terénu). Kabel zakopali půl metru od plotu, nikoliv od hranice pozemku. Domluva téměř nemožná, na internetu je problém najít nějakou informaci jak postupovat. O2 má tendenci nás tlačit do toho, ať si přeložíme kabel na vlastní náklady. Nemáme jinou možnost jak si vybudovat příjezdovku pro auto a tlačí nás čas. Ale nechceme se vzdát bez boje :-) Pokud chcete nějaké info, ozvěte se na 605577195.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Karel

Titulek: Věcné břemeno, EON

Dobrý den, vlastnim zemedelsky pozemek a prisla mi od E.ONu "Smlouva o budouci smlouve o zrizeni prava odpovidajiciho vecnemu bremenu". Jde o zahusteni site (polozeni noveho kabelu), ktere E.ON planuje. Nechci jim v polozeni kabelu branit, ale nelibi se mi, ze mam do budoucna "na dobu neurcitou" nemovitost zatizit vecnym bremenem, jehoz predmetem je "pravo umoznujici vyuziti zatizene nemovitosti pro ucely zrizeni a provozovani zarizeni distribucni soustavy". Jsem povinen smlouvu podepsat, respektive je mozne polozeni kabelu realizovat bez uvaleni vecneho bremene na muj pozemek? Stavba by rovnez narusila prijezdovou komunikaci (polni cestu) k chalupe - je pripadne mozne dat ke smlouve dodatek, aby se E.ON zavazal komunikaci obnovit? Diky za odpovedi.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Věcné břemeno, EON

Dobrý den, povinnost uzavřít smlouvu nemáte. Věcným břemenem vás také nelze donutiti k umožnění položit kabel na vašem pozemku. Předloženou smlouvu o smlouvě budoucí je třeba brát jako návrh. U větších společností bývají takové smlouvy standardizované a tedy nezohledňují konkrétní podmínky pozemku a požadavky jeho majitele. Připojení dodatku, o kterém píšete bezpochyby možné je. Smlouvu na dobu určitou požadovat můžete, stejně jako uvedení obnovy cesty přímo ve smlouvě. Nebojte se s EON vyjednávat o konkrétním znění smlouvy tak, jak bude vyhovovat vám. Máte silnější vyjednávací pozici.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství