Pomoc - dluh a trvalý pobyt

Datum: 20.11.2010

Vložil: natasa ashrafova

Titulek: trvaly pobyt

Dobry den,uz skoro 3 roky zijeme s manzelem a 3mi detmi v pronajatem byte.platime pravidelne najem a nemame s majitelem zadne problemy i tak nam majitel nechce dat trvaly pobyt.majitel je vlastnikem bytu.chci se zeptat, jestli je nejaka jina moznost ziskani trvaleho pobytu,slysela jsem, ze jestli clovek pracuje v tom meste kde by chtel trvaly ppobyt legalne ma moznost trvaly pobyt ziskat.poradte mi prosim co delat..je to strasne, musim jezdit vyrizovat uredni veci az na moravu a s doktori a skolkou to ani nejde.poradte mi prosim co delat.dekuji a zdravim

Odpovědět

—————

Datum: 23.10.2009

Vložil: eva

Titulek: prosím

dobrý den prosím vás o radu.moc se v tom nevyznám ale ocitly sme se s manželem do situace kdy sme přestaly platit.naše dluhy vzrostly o tolik mě při příjmu manžela 15000 a dluhy měsíční cca 16000 nelze při vyživování dvou malých dětí utáhnout.,chtěla bych se zejména zeptat jak reagovat a co dělat na jednu společnost kterou sme upozornily v náš fakt jak to je že mi skončil příjem z uřadu práce a néni možné platit splátku že žádáme tímhle o zamražení uroku případně o nějakou sníženou měsíční splátku.nebylo nam vyhoveno a nakonec nám došel od nich dopis s pokutou na 800 a upomínkou že budem předání k soudu.je to správně?muže to tak být když sme nezaplatily jen dvě splátky a z naší strany sme se obrátily na ně z dopisem.po té nás taky kontaktuje od nich jeden nejmenovaný pán který posílá sms typu:že když nezaplatíme tak nás dajína výmahací odělení..pak nám píše že mimochodem že tenhle týden už se o tom bude jednat že nás tam dají atd.je to hrozné když tohle máte číst v noci.kupodivu tyhle sms takového typu chodí kolem 23 hod noční.je to i psychicky hrozné že néni s nimi domluva,jak sem psala společnosti kde sme posílaly dopis sem velmi s jednou spokojená která naši situaci chápe a souhlasí se sníženými splátkami.ale opravdu se bojím co se dá dělat že se nedá s nimi domluvit prostě nic.vím že néni dobré řešit dluh-dluhem ale v tomhle případě by mi to jen pomohlo zbavit a celkově zaplatit tuhle společnost,jenže máme toho tolik že cesta ven už néni.proto vás prosím prosím mužete mi nějak poradit?než se s toho zblázním??budu moc ráda a vděčná.

Odpovědět

—————

Datum: 06.10.2009

Vložil: RB

Titulek: Braňte svá práva před exekutory!!!

Ahoj lidičky,
léta jsem měla jako manželka povinného exekutory neoprávněně zablokovány bankovní účtet, stavební spoření, srážky ze mzdy a už jsem nevěřila, že žiju v právním státě. Až přišel den D, kdy jsem byla informována soudní úřednicí, že jde o neoprávněné nakládání s výlučně mojím majetkem, který nespadá do SJM. Došlo k překročení pravomocí soukromého exekutora a hrubého porušení zákona. Po tel. kontaktu na jistou soukromou ex. kancelář mi bylo s okamžitou platností vše odblokováno s vyjímkou stavebního spoření, jelikož státní příspěvky byly navráceny zpět státu. Exekutor mi nabídl v plné výši nahradit finanční plnění mimo soudní cestou. Jeho snahu jsem odmítla a podala žalob u soudu o náhradu škody + NÁHRADU ÚROKŮ Z PRODLENÍ, TAK JAK SI ÚČTOVAL EXEKUTOR 0,75% za každý započatý den. Apeluji na všechny lidičky, kterým jsou odepřeny podobná práva- BRAŇTE SE!!!!!!!

Odpovědět

—————

Datum: 12.09.2009

Vložil: Eva

Titulek: trvalé bydliště

Dobrý den,nevíme co máme dělat.Tchýně měla trvalé bydliště u své dcery.Dcera byt prodala a koupila jiný.Do nového jí už nahlásit nechce.Tchýně žije u svého přítele,ale ten jí tam také nechce nahlásit.Žijou v Chomutově.Dá se něco dělat nebo si jí musíme nahlásit u nás v České Lípě,ikdyž bude nadále žít u svého přitele.Bojím se,protože jsem po urazu a když mě vyhodí a já pujdu na pracovní uřad,nebudu mít asi nárok na podporu.Když jí budeme mít s manželem u nás nahlášenou.Děkuji za radu.
S pozdravem Eva

Odpovědět

—————

Datum: 06.08.2009

Vložil: kate

Titulek: trvaly pobyt v podnajemnim byte

dobry den,
pronajim byt ktery je jeste do roku ve vlastnictvi druzstva.pocatkem pristiho roku se byt bude
prepisovat do osobniho vlastnicti.mam dotaz ohledne trvaleho bydliste.jake jsou me zavazky
nebo rizika pokud dam souhlas podnajemnikovi souhlas k prihlaseni trvaleho bydliste v
mem byte?predem dekuji za odpoved

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství