Pomoc - dluh a trvalý pobyt

Datum: 08.04.2009

Vložil: Rebeka

Titulek: štvanec exekutorů-dluh SJM

Prosím o radu, díky manželovým pohledávkám jsem švancem exekutorů. Přišla jsem o veškerý majetek a ze dne na den se stala bezdomovcem i s dětmi. Jsem těžce nemocná(RS). Soudně mi byla přidělena adresa na Mú v Olomouci, nyní pobývám i pracuji v Praze. Veškerou poštu mi úředně posílají na můj trv.pobyt, kde mi ůčtují i poplatky za svoz odpadu. Jsem bezradná a potřebuji pomoct s vyřešením trv.pobytu v Praze. Ovšem má to několik háčků, kdy nemohu být oficialně přihlášena u přítele, kamarádů protože by je navštívili exekutři. Nyní se chci rozvést a potřebuji přihlásit trv. v Praze, abych nemusela dojíždět k soudu do OL. Problém je i s doručením soudní obsilky v rámci rozvodu. Proto se ptám, je možné se přehlásit tvale do Prahy na Mú nebo na nějakou diecézi??? Vím, že bezdomovce nikdo nechce, ale i přes všechno, žiju spořádaně, jsem čistá, chodím do práce a státu ostudu nedělám.... mám šanci??? Za veškeré odpovědi předem děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Lenka

Titulek: Pomoc

Dobrý den,

už nevím co mám dělat, proto jsem se rozhodla, že vám napíši. Žila jsem se svými dcerami 7 let ve společné domácnosti s mým přítelem. Přihlásili jsme si do jeho bytu trvalé bydliště a já mu půjčila asi 50 000 Kč, bez podpisu, ze si je ode mě cokoliv půjčuje. Asi po roce z něho vyklubal alkoholik. Ale až teď jsem se od něho odstěhovala, už se to nedalo vydržet.

Chtěla bych se zeptat, zda mě a moje dcery může bez našeho souhlasu či vědomí odhlásit z trvalého bydliště v jeho bytě? A jestli je nějaká šance, že bych z něho mohla vymáhat půjčené peníze (na vypůjčení mám svědky: obě dcery, přítele jedné z dcer a jeho dvě děti, matku)?

Předem moc děkuji za odpovědi, už nevím, co mám dělat.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: MAJKA

Titulek: Re: Pomoc

DOBRÝ DEN,
ŘEŠÍM OBDOBNÝ PROBLÉM, ALE BYLO MI SDĚLENO NA MATRICE, ŽE SE NEMUSÍM NIČEHO OBÁVAT, ŽE POKUD SE SAMA Z TRVALÉHO BYDLIŠTĚ NEODHLÁSÍM TAK NÁS NIKDO ODHLÁSIT Z TRV. BYDLIŠTĚ JEN TAK NEMŮŽE ZVLÁŠŤ KDYŽ MÁTE NEPLNOLETÉ DĚTI V PÉČI.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Honza - redaktor

Titulek: Re: Pomoc

Dobrý den,
pokud jde o dluh je možné jej vymáhat, prostřednictvím občanskoprávní žaloby. Pokud máte svědky o kterých píšete nemusíte se obávat prohry, smlouva o půjčce může být i ústní. Poraďte se s právníkem na přesném postupu.
Zrušení trvalého pobytu bez vašeho souhlasu není možné. Pouze pokud by jste byt neužívala, v tomto případě tedy i vaše dcera.

Odpovědět

—————

Datum: 09.12.2008

Vložil: Lenka

Titulek: Pomoc - dluh a trvalý pobyt

Dobrý den,

moc děkuji za odpověď

Ještě bych měla dvě otázky:

1) Chtěla bych se zeptat, zda nás může můj bývalý přítel odhlásit ze služeb (voda, elektrika, plyn....) v bytě, kde jsem s ním bydlela a mám tam trvalé bydliště, bez toho, aniž bych mu musela udávat mojí novou adresu?

2) Jak se dá prokázat, že v bytě, kde mám trvalé bydliště, nebydlím? Odstěhovala jsem se.

Předem moc děkuji za odpovědi.

Lenka

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství