Darování nemovitosti a dluhy darujícího

Datum: 10.01.2014

Vložil: soňa

Titulek: darovací smlouva s dluhem

dobrý den,chtěla bych se zeptat ,jak dále pokračovat.Babička a děda mají vlastní byt.má matka na bytu udělala 150 000 kč dluh.Byt je zastavený kvůli ten dluh. s dědou a babičkou jsme se domluvili, že byt na mě přepíší darovací smlouvou .je možné přepsat byt na mě i s dluhem ?formou darovací smlouvy? velmi by mi to pohohlo ,děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 25.09.2009

Vložil: Marki

Titulek: Dědictví

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat. Děda má dům, ale polovinu už napsal manželce. Co je potřeba k sepsání závěti, aby z druhé poloviny dědily jen jeho vlastní dcery a už nikdo další?
Předem děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 20.08.2009

Vložil: Katka

Titulek: Darování nemovitosti - darovací smlouva

Dobrý den,
rodiče mají nemovitost z 1/2 ve společném jmění manželů a pak v rámci druhé poloviny vlastní každý z nich 1/4 této nemovitosti jako samostatný vlastník. Polovinu této nemovitosti, by chtěli darovat svému dítěti tak, aby každý daroval právě tu 1/4, kterou má ve svém výhradním vlastnictví, a 1/2 jim zůstala ve SJM.
Ráda bych se zeptala, zda k takovému darování je nutné sepsat 2 darovací smlouvy (DS), kdy každý z manželů jako dárce uzavře samostatnou DS se svým dítětem jako obdarovaným, nebo zda je možné, aby byla pro tento úkon sepsána pouze jedna DS se třemi smluvními stranami, kterou uzavřou oba rodiče uvedení jako dárci (kde u každého z nich bude specifikováno, jaká mají vlastnická práva) a dítě jako obdarovaný.
Předem mnohokrát děkuji za vaši odpověď
Katka

Odpovědět

—————

Datum: 27.05.2009

Vložil: Iva

Titulek: Exekuce zrušena, dluh existuje

Dobrý den,
díky neplacení úvěru bývalého manžela jsem se dostala do exekuce, která mi byla zrušena z důvodu nedosílání obsílek od soudu, ale vyhráno rozhodně nemám, býv. manžel je neplatící deviant, který se zbavil majetku a nic nikomu nepřiznává, se soudy nekomunikuje, tak že očekávám, že jeho dluhy i penále opět půjdou za mnou, zaplatila jsem jistinu dluhu bez vyzvání, ale bohužel byla použita opět na penále, tudíž růst penále zastaven tímto nebyl a penále rostou dál a dál. Exekuce je vedena proti býv. manželovi, ale exekutor nic nedělá, zřejmě vyčkává, aby mohl uhodit opět na můj byt, je to jednodužší než nahánět bývalého manžela.
V tuto chvíli, kdy proti mně není žádný pravomocný rozsudek jsem byt darovala dceři, jelikož jsme ho splácely společně na dvojůvěr a máme smlouvu o smlouvě budoucí k darovací smlouvě.
Zajímalo by mně jestli s tímto případem máte někdo zkušenost, co bude následovat a jak se bránit, děkuji Iva e-mail: buliva@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 01.12.2008

Vložil: Hana

Titulek: Darování domu a bývalý manžel

Dobrý den, mám k Vám tento dotaz.
Bydlím v rodinném domě, který patří mé matce. Jsem rozvedená, mám dvě nezletilé děti (majetkové vyrovnání po rozvodu je provedené). Matka by mi chtěla dům darovat. V případě mé smrti by dům připadl mým dětem, tj. v podstatě jejich otci, mému bývalému manželovi a mohl by domem disponovat bez ohledu na mou matku.
Mám ještě dva sourozence, se kterými jsem se finančně vyrovnala a ústně jsme se s nimi a s mou matkou dohodli na tom, že dům získám já.
Do opravy domu jsem investovala dost peněz, takže bych chtěla, aby ho (v případě mé smrti) získaly mé děti a aby v něm mohla dožít bez problému moje matka. Jak zařídit, aby domem nedisponoval bývalý manžel ?

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství