Neoprávněná exekuce na plat

Datum: 17.03.2010

Vložil: David

Titulek: exekuce na plat

Dobrý den, dnes jsem obdržel soudní rozhodnutí na exekuci na plat, v zastoupení firmy Home credit finance. Od této společnosti jsem měl pouze kreditní kartu, která mi již jednou byla exekučně strhávána z platu. Tedy alespoň podle mých výplatních pásek. Tato exekuce byla doplacena podle soudního příkazu. Jiný závazek k této společnosti nemám a tudíž nemám ponětí o co se v této záležitosti jedná. Chtěl bych se zeptat, jestli není možné, že nebyly částky stržené na mých páskách řádně odvedeny a jak bych měl v této situaci postupovat. Zaměstnán jsem stále u stejné firmy. Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem.

Odpovědět

—————

Datum: 21.03.2010

Vložil: Jirka z Prahy

Titulek: Re: exekuce na plat

Určitě Vám neporadím.
Jen musím bohužel konstatovat, že se mi to přihodilo u mého předchozí zaměstnavatele také.
Peníze strhával a neodvedl ( celkem 100 000,- CZK ).
Což mělo za vliv, že mi je začal exekutor strhávat znovu u nového zaměstnavatele.
Bránit se je nereálné a to s ohledem na mafiánské chování zaměstnavatele.
Držím palce a snad dopadnete lépe.

Odpovědět

—————

Datum: 07.10.2009

Vložil: Helena

Titulek: Exekuce na plat

Dobrý den, prosím o radu. Moje kamarádka má exekuci na plat. Vyrozumění přišlo jen do zaměstnání s dodatkem, že nenabyla ještě právní moci. V zeměstnání ji mzdová účetní, ale peníze strhla s tím, že je zatím ponechá na účtě firmy dokud exekuce nebude právní moci. Byla to první srážka. Bohužel ji firma, ale neprodloužila smlouvu a dostala výpověď. Nyní je na neschopence. Dotaz - Měla firma právo ji strhnout peníze, když exekuce nenabyla právní moci? Má chtít strženou částku od firmy vrátit a jakým způsobem? Bude nyní exekuce pozastavena, když je na neschopence? Jak to bude probíhat v případě, že bude zaevidována na pracovním úředě? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 29.11.2009

Vložil: Jaroslav

Titulek: Re: Exekuce na plat

Ano ma na to pravo, jen že veškere sražene častky až do vyše pohledavky zustanou na učtu zaměstnavatele, a pokud exekuce bude zastavena tak zaměstnavatel vam te penizy vrati. Jinak exekuce muže zastavit jen soud a jine okolnosti, jako nemocenska, nemaji na to žadný vliv.

Odpovědět

—————

Datum: 27.01.2010

Vložil: Jirka

Titulek: Re: Re: Exekuce na plat

Dobrý den,
Co když mi zaměstnavatel peníze srazil, celkem 110 000,- CZK a neodvedl je dále ?
Já jsem od něj sám odešel z důvodu, že jsem neobdržel mzdu ( jako všichni zaměstnanci ve firmě ). Firma CPS šla několikrát do insolvence a já si mezi tím našel novou práci. Novému zaměstnavateli přišlo opětovné nařízení na stržení peněz, které jsem měl jednou strženy a předchozí zaměstnavatel je neodvedl.
Mohu se vůbec nějak v tomto případě bránit ?

Děkuji

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství