Neoprávněná exekuce na plat

Datum: 27.01.2010

Vložil: Jirka

Titulek: Re: Re: co delat

Ty asi ani nevíš, co plácáš.
Tady jsou i lidé, které exekutor poškodil a nebo poškodil zaměstnavatel.
Možná patříš mezi tu chátru také a proto to píšeš.

Mojí osobě bylo u předchozího zaměstnavatele strženo 110 000,- CZK a on je neodvedl exekutorům. Teď je po mém novém zaměstnavateli chtějí znova strhnout z mojí mzdy.
To Ti připadá normální, mojí osobě tedy vůbec.
Proto si myslím, že exekutor by měl být člověk na svém místě a ne ta chátra zlodějská, co je teď.

Odpovědět

—————

Datum: 22.01.2009

Vložil: David Zídka

Titulek: Exekuce na Důchod

Dobrý den minulý dne 22.6 2007 jsem dostal exekuci na důchod k zaplacení částky 7735 po měsíčních splátkách v Dubnu roku 2008 mněla být poslaná poslední splátka ale peníze se mi strhávají dál kontaktoval jsem již několikrát exekuční úřad ale ty se neustále odkazují na českou správu .Je to divné ale papír na zastavení exekuce přišel až tuším v říjnu roku 2008 ,exekuční úřed se hájí tím ,že oni na účtě žádné peníze nemají atd... prostě tam dovolání nemám a u české správy sociálního zabezpečení je to to samé v Pardubicích se mnou o tom mluvit nebudou to musím do Prahy psal jsem jiř pět dopisů a stále nic co by jste mi poradil jak mám pokračovat????Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 27.11.2008

Vložil: Kadop

Titulek: Exekuční maníry

Jednoduchost nařízeni exekuce a nezkoumání oprávněnosti exekuce soudem lze hodnotit jako zločinné spolčení podporované státem. Malý příklad" Známému byla podvodem na soud nařízena exekuce, i když žádný dluh či pohledávku neměl. Soud rozhodl(údajně ze známosti) za tři dny o exekuci na dům, účty, nemovitý majetek pro dluh, dle exekuičního výměru, 0.-Kč. Tím je mu bráněno nakládat se svým majetkem, jak domem tak i ostatním. Obrátil se na veškeré istituce které jsou dostupné. Ombucman - zákonný, postup, exekutorská komora - zákonný postup, Prezident republiky - zákonný postup, ministr spravedlnosti - ano je to divné ale - zákonný postup. Generální inspekce - zákonný postup. Musíte si počkat na rozhodnutí soudkyně která toto podepsala. Ta mlčí a bude stále, udajně proto že ji má žalující strana¨(jak tvrdí) pod palcem. Tudíž je neprůstřelná a mrtvého brouka bude dělat třeba několik let. Tudíž lze nazvat justici jako zločince? Snad ,ale doufejme že ne celou.

Odpovědět

—————

Datum: 04.11.2008

Vložil: Marie

Titulek: Neoprávněná exekuce na plat

Dobrý den,
manželovi soud nařídil platit na zletilou dceru výživné ve výši 3.500Kč. V listopadu 2007 jsme se dozvěděli, že dcera již od 1.9.2006 pracuje(toto nám samozřejmě nesdělila a obohatila se o 49.000Kč). Od 12.měsíce 2007 jsme přestali platit výživné a soudně jsme si zažádali o zrušení výživného. Než soud proběhl, uběhlo 8 měsíců a mezitím dcera, ačkoliv pracuje, zašla na soud(ten náš se konal v Ostravě-tam paradoxně i pracuje jako soudní úředník, ona si zašla do Havířova) a podala exekuci na plat z důvodu neplacení výživného. Během 14. dnů jsme obdrželi usnesení Vyššího soudního úředníka o Exekuci na plat, kde manželovi musela účetní ve firmě, kde pracuje, strhávat uvedenou částku a do vynesení rozsudku ukládat do depozita. My jsme se samozřejmě proti tomuto usnesení odvolali s tím, že v červenci proběhne soud o Zrušení výživného-udali jsme i příslušnou spisovou značku. Soud nám zrušení výživného samozřejmě potvrdil a my jenom čekali na Pravomocné rozhodnutí-o výsledku jsme písemně informovali Krajský soud s tím, že jakmile obdržíme Pravomocné rozhodnutí, okamžitě jim je zašleme.Než jsme ho ale obrželi, Krajský soud v Ostravě potvrdil rozhodnutí Okresního soudu v Havířově-proti tomuto není odvolání, jenom za určitých okolností dovolání u Nejvyššího sudu v Brně.
Z tohoto mi vyplývá, že soudkyně nebrala vůbec potaz na to, že nám Okresní soud v OV naši žádost o zrušení výživného od 1.12.2007 zrušil a nařídil nám, abychom za období od 1.1.2008 vyplatili dceři ji již nenáležející výživné.
Paradox nacházím v tom, že my máme platit za výživné, které dceři ani nenáleží! Zarážející je i to, že takto se chová budoucí Vyšší soudní úředník, který si musí být vědom, že se chová nemorálně!
Prosím o pomoc, jak dále pokračovat-už jsme z dcery a jejího chování dost rozladěni, znechuceni a unaveni (během 6 roků, co odešla ke svému tehdejšímu příteli, na nás/manžela podávala několik trestních oznámení a soudních žalob).
Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 04.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Neoprávněná exekuce na plat

Dobrý den,
poněkud komplikovaný dotaz, na který je těžké bez bližších podrobností odpovědět, přesto se pokusíme.

1. Pakliže máte v ruce pravomocné rozhodnutí o neoprávněnosti výživného určitě podejte dovolání k Nejvyššímu soudu.

2. Pokud chcete získat neoprávněně zaplacené výživné zpět, podejte na dceru žalobu na bezdůvodné obohacení. Nemůžete neuspět! - (samozřejmě budete muset u soudu prokázat, že dcera byla opravdu zaměstnána, ale to jste předpokládám již museli během řízení v Ostravě).

Protože jde o rodinný spor osobně bych vám doporučil, abyste se s dcerou pokusili dohodnout, než vše řešit soudy. Nakolik je to možné či ne však víte pouze vy.

Závěrem bych vám doporučil, aby jste si našli jiného advokáta - podle toho co píšete by totiž nemělo být obtížné prosadit vaše práva. Pokud jde o délku řízení, s tím se musíme bohužel všichni smířit, ale lze žádat o předběžná opatření a to by měl každý průměrný advokát vědět.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství