Prodej nemovitosti

Datum: 13.11.2009

Vložil: Petr

Titulek: Koupe bytu (na doziti)

Dobry den
Mam dotaz koupil jsem byt sclovekem ktery ma ve smlouve o prodeji ,
ze muze uzivat byt do doby smrti . Jake mam k tomuto cloveku a bytu prava ja jako novy
majitel (kolik procent muze uzivat on a kolik ja ... ) moc dekuji Petr

Odpovědět

—————

Datum: 17.04.2009

Vložil: s

Titulek: napadeni kupni smlouvy

Dobry den chtela jsem se zeptat jestli kdyz jsem nedavno prodala dum a kupujici nesplnil podminky psane v kupni smlouve lze kupni smlouvu napadnout?

Odpovědět

—————

Datum: 23.03.2009

Vložil: REPA Vladimír

Titulek: Odkoupení bytu

Dobrý den, dne 31.3.2009 mi končí nájemní smlouva. Vlastník bytu - firma, nabídla byty všem podnájemníkům k odkoupení. Náš byt je o rozloze 51,2 m a cena byla vyčíslena na 15.000kč za meter. Tohle všechno by bylo v pořádku, pokud by za tuhle cenu byly prodávaný všechny bytové jednotky. Firma jako vlastník však nabídla k odprodeji tyto byty různím nájemníkům za různí ceny za meter čtvereční. Jedná se o byty v té samé bytovce. Má otázka zní jestli je možné aby vlastník takhle cílevědomně manipuloval s cenou za metr čtvereční v rámci té samé bytovky v závislosti na tom zda je byt v regulovaném nebo neregulovaném nájmu. Druhá otázka je, jestli je možný, aby mi vlasník nabídl byt k odkoupení a v případě nesouhlasu mě vystěhoval ke konci měsíce (dle nájemní smoluvy) když nám na shomáždění nájemníků bytů přislíbil (ředitel), že v případě neodkoupení budou nájemní smlouvy pokračovat v trvání. Zajímalo by mě, jesli je ok když nabídka přišla 20.3. a smlouva trvá do 31.3. s tím že o vytěhování nebyla nebyla předtím řeč ani písemní zmínka. Děkuji moc

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2009

Vložil: Jitka

Titulek: napadení kupní smlouvy

V roce 2004 jsme koupili dům od výluční majitelky, veškeré finanční pohledávky jsme dle kupní smlouvy uhradili. Majitelka tvrdila že je před rozvodem. Nyní se přihlásil její bývalý manžel s tím, že o prodeji nevěděl. Při předávání domu byl přítomen a stěhoval si věci. Na katastru nemovitostí byla výluční majitelkou prodávájící. Jak jsem pozdějí zjistila manželství bylo rozvedeno 29.10.2003. Prodávající nevyplatila bývalého manžela a on nyní napadá kupní smlouvu, že je neplatná. Je riziko, že můžeme o dům přijít a jak se máme zachovat. Předem děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 02.12.2008

Vložil: Ferdinand

Titulek: prodej nemovitosti

Dobrý den ,měl bych dotaz prodávám dům ve kterém doposud žijeme s manželkou a s 30ti letým synem,se kterým mame neustálé problémy a to je i důvod prodeje domu, po prodeji si chceme koupit menší byt ,kde chceme zůstat jen s manželkou ,můj dotaz je zda jsem povinen ze zákona memů synovi zajistit bydlení či nikoliv .
Děkuji za odpověd

Odpovědět

—————

Datum: 03.11.2008

Vložil: kim

Titulek: prodej nemovitosti

Dobrý den
prodávám nemovitost ,už máme před podpisem a kupující chce statický posudek nemovitosti ode mne má na to právo
Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 03.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: prodej nemovitosti

Požadavek statického posudku není zákonem nikde stanoven, ovšem jedná se o akt soukromého práva a je na stranách, co si mezi sebou dohodnou. Můžete doložení statického posudku odmítnout, stejně jako druhá strana bez statického posudku smlouvu o prodeji nemovitosti nepodepsat. Jiné by to bylo v případě, že již máte uzavřenou smlouvu o smlouvě budoucí.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství