Změna v registru vozidel

Datum: 17.02.2010

Vložil: Zuzka

Titulek: Registr vozidel

Dobrý den, mám dotaz.Měla jsem přítele, který na mě přepsal dvě auta.Vše bylo v pořadku,ale pak je prodal, dal veškeré doklady k vozidlům budoucím majitelům.Ale k přepisu nedošlo, neboť oba kupci zmizeli a rozešel se se mnou i přítel. Takže když jsem chtěla vědět nějaké údaje o nových kupujících bylo mi sděleno, že mi je neřekne.Nevím co teď pojištěni na tato auto neplatím a chtěla bych je vymazat z registru vozidel, jelikož ani nevím kde jsou.Dokonce jsem se dozvěděla, že jedno auto bylo šešrotováno.Děkuji za radu

Odpovědět

—————

Datum: 05.01.2009

Vložil: Bohumil

Titulek: Prosím o raduPřed necelými dvěma roky jsem prodal starý vůz za symbolickou cenu a odhlásil ho na nového majitele. Technický průkaz jsem mu poslal poštou, ale vrátil se mi zpátky s poznámkou- adresát se odstěhoval. Jelikož byl prodej přes inzerát, neznám současného majitele a nevím ani, kde ho hledat. Kupní smlouvu sice mám, ale chybí v ní číslo občanského průkazu nového majitele. Mám teď obavy, jak to bude s povinným poplatkem garančnímu fondu. Prosím, dá se v této věci něco dělat?


Odpovědět

—————

Datum: 09.12.2008

Vložil: Daniel

Titulek: Odhlášení vozidla

Prosím o radu : V lednu 2007 jsem na základě inzerátu prodal osobní automobil (na náhradní díly), jelikož STK byla platná do 1.12.06 a i emise do téhož dne. S novým zájemcem jsem sepsal kupní smlouvu, ve které bylo vše specifikováno (jméno, adresa, RČ, č. OP nového kupce, taktéž i veškeré údaje o automobilu - rok výroby, číslo karosérie, číslo motoru, č. technického průkazu apod.). Zároveň zde bylo i uvedeno, že nový majitel převzal VTP, osvědčení o registraci, osvědčení o měření emisí, reg. značky a klíčky od vozidla. Tyto náležitosti jsem mu předal, jelikož (ale ústně) slíbil, že provede odhášení vozidla z registru. Cca za 1 týden jsem mu poslal doporučeným dopisem plnou moc k odhlášení tohoto vozidla. Bohužel v těchto dnech jsem zjistil, že vozidlo není odhlášeno. Z registru vozidel a na můj dotaz odpověděli, že automobil nelze prodat na ND a bylo mojí povinností jej odhlásit a protože nemám k dispozici vůbec nic (VTP, SPZ apod.) nelze s tím nic provést - pouze mne sankcionovat. Dle mých zjištění se nový "majitel" auta přestěhoval, podle Obecního úřadu má špatnou pověst, údajně nepracuje a automobil v dané vesnici nebylo nikdy vidět. Mám obavu z toho, že obratem automobil i s doklady prodal. Nyní již vím, že se takto postupovat asi nemá (prodej na ND). Prosím poraďte mi, zda se v takovémto případě dá něco dělat. Automobil byl napsán na mého syna, ale trvale jsem ho užíval já. Nevím si s tím rady a rád bych vše dal do pořádku. Moc děkuji na informace.

Odpovědět

—————

Datum: 11.12.2008

Vložil: Pokorný Libor

Titulek: Re: Odhlášení vozidla

žádost o radu

Odpovědět

—————

Datum: 20.11.2008

Vložil: Mirek

Titulek: Ztracený kupec

Před cca pěti lety jsem odstavil, pro poruchu motoru, osobní vůz a uložil SPZ do depozitu na odboru dopravy našeho města. Známý mé dcery přivedl člověka, který projevil zájem o odkoupení vozu na součástky. Domluvili jsme se na postupu – vozidlo si po zaplacení zálohy odtáhl a během následujícího týdne provedeme přepis vozidla.
Od té doby jsme auto ani toho člověka neviděl. Poškozený motor údajně vyměnil a zmizel z našeho okresu. Po roce se mi podařilo získat adresu jeho trvalého bydliště – doporučený dopis se vrátil jako nedoručitelný. Na dotaz, jak mám věc řešit, mi pracovnice odboru dopravy řekly, že těžko…..
Co mi poradíte Vy?
Děkuji za odpověď!
Mirek

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství