Pracovní úraz

Datum: 27.09.2009

Vložil: Honza

Titulek: pracovní úraz

Dobrý den
Jsem zaměstnán jako truhlář v jedné nejmenovanné a.s. firmě. Při výkonu práce jsem přišel o 2 články na dvou prstech levé ruky (jsem pravák). Neporušil jsem žádný předpis. Nyní jsem v pracovní neschopnosti. Jaký mám nárok na odškodnění a co můžu dělat, abych neudělal nějakou chybu. Už teď jsem přišel o hodně je my teprv 22let.
Děkuji za každou radu

Odpovědět

—————

Datum: 10.05.2009

Vložil: David

Titulek: Prac. úraz

Dobrý den moje přítelkyně má težký prac. úrazJe v léčení skoro rok a protože lečba zatím nebyla učiná byl jí přiznám plný invalidní důchod.Zatím dostávala jen doplatek k neschopence.
Moje dotazy zní:1.Musí ji zaměstnavatel doplácet dál peníze k PID do výše platu? 2.Zaměstnavatel jí pravděpodobně propůstí,může v tom případě požadovat 12 platů jako odstupné (jak jsem se někde dočetl)? 3.Protože její léčba stále pokračuje i když bude v PID vyplatí ji KOOP u které je podnik pojištěn bolestné za uplynulí rok podle bodů od lékaře za dosavadní lečbu a pak žádat za další obdobý?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 25.02.2009

Vložil: Míla

Titulek: pracovní úraz

Dobrý den, měla bych dotaz spíše ze strany zaměstnavatele. Zaměstnavatel obdržel od zaměstnance neschopenku, ve které byl zaškrtnutý pracovní úraz. Zaměstnanec ale žádný pracovní úraz nenahlásil, nebyl tudíž sepsán žádný záznam o úrazu. Chtěla bych se tedy zeptat, zda má zaměstnavatel povinnosti dle daných právních předpisů nebo zaměstnanec porušil své povinnosti, tím že nic nenahlásil a tím mu případný další nárok na odškodnění úrazu od zaměstnavatele zaniká. Děkuji za odpověď. Míla

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Pešatová

Titulek: pracovní úraz

Dobrý den.
Měla bych dotaz, z čeho se počítá výše nemocenské při pracovním úrazu: do 8/08 jsem byla zaměstnaná u firmy x,poslední měsíc jsem byla v prac. neschp.Následující měsíc 9/08 jsem byla hlášena na prac.úřadě.Od 10/08jsem nastoupila do nového zaměstnaní a druhý den v práci se mi stal prac. úraz a jsem v pracovní neschopnosti.
Moc děkuji Pešatová

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: jarda

Titulek: Re: pracovní úraz

měl jsem něco podobného,všichni od toho dávají ruce pryč

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství