Převod bytu do osobního vlastnictví

Datum: 12.01.2009

Vložil: Alena Kadeřábková

Titulek: dotaz na byt

Před rokem jsme koupili od města byt do OV. Když jsem ho chtěli zapsat na katastru nemovitostí, tak nám bylo zděleno, že to nelze, neboť je ekzekuce na jeden byt. A mě by teď zajímalo zda se tu teď mohou dělat nějaké opravy. A zda mohou zvedat zálohy do fondu oprav i když s tím někteří nesouhlasí. Podle čeho se vypočítává suma do fondu oprav.

Odpovědět

—————

Datum: 19.12.2008

Vložil: Soňa Pražáková

Titulek: Převod bytu do os.vlastnictví

Ve stanovách máme uvedenu povinnost družstva převést na požádání byt do os. vlastnictví. Představenstvo hodlá o požadavku hlasovat na členské schůzi a převod uskutečnit jen po nadpolovičnm souhlasu družstevníků. Přitom ve stanovách je uvedeno, že družstvo bylo založeno za účelem převádění bytů do os. vlastnictví bezúplatně. Mají právo vznášet podmínku souhlasu čl. schůze

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Hanka

Titulek: problém s převodem bytu do OV

Dobrý den,
měla bych jeden dotaz ohledně převodu bytu do OV. Před 2 lety jsem koupila byt v DV, bývalý majitel byl starý pán, který nepožádal o převod bytu do OV v zákonné lhůtě, což bylo někdy v roce 1996. Nyní bych chtěla byt převést do OV, ale družstvo mi nechce vyhovět. Jsem poslední člověk, co má v celém domě byt v DV, všichni ostatní mají již byty v OV. Paní ředitelka na družstvu mi oznámila, že o vydávání bytu do OV nyní neuvažují a že si můžu zkusit napsat doporučený dopis, a že to pak někdy možná projednají na členské schůzi, ale nemůže mi říct, kdy to bude. Doporučený dopis jsem napsala, a opět mi po 2 měsících odpověděli, že o převodu bytů do OV neuvažují. Ze soukromých důvodů potřebuji byt prodat, a pokud nebude možnost převodu do OV, vypadá to, že je byt neprodejný. Můžete mi poradit, zda nějakým způsobem mohu přinutit družstvo, aby mi byt převedlo do OV.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem.

Odpovědět

—————

Datum: 08.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: problém s převodem bytu do OV

V tomto případě právní nárok na převod bytu do osobního vlastnictví nemáte. Určitě bych ale požadoval písemné zdůvodnění a argumentoval bych tím, že ostatní v celém domě vlastníky již jsou.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství