Závěť

Datum: 18.05.2010

Vložil: Jakub P.

Titulek: závěť / vydědění

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli by šlo nějakým jednoduchým způsobem vydědit jednoho ze synů, nebo na jednoho nechat napsat všechen majetek, synové jsou dva.
Napsal jsem si závěť, o tom, že dědicem veškerého svého majetku stanovuji jednoho ze synů, bylo mi řečeno, že takto sepsaná závěť je podle nového zákona neplatná a musí se to udělat soudně.
Jak je možné toto udělat?Předem děkuji za odpovědi, nejsem v tomto ohledu znalý.

Odpovědět

—————

Datum: 02.09.2009

Vložil: Jan Václavík

Titulek: ústní závěť

Dobrý den, zajímalo by mne, zda je možná ústní závěť? Můj dědeček totiž říkal 15 let,že mi přenechá
dům, že mám jediný zájem o něj, říkal to i před mými rodiči a babičkou ale nesepsal to. Nebo možná to sepsal ale otec tvrdí, že závěť děda neudělal a nechal si přepsat dům na sebe.Využil toho, že se babička léčila v psychiatrické léčebně, nechal ji napsat(je její jediný syn) plnou moc a s tou zašel na okr. soud a tvrdil tam, že děda závěť nezanechal.Otec jen nechal zapsat břemeno babičce-doživotní právo bydlení.Babička je ale nyní už v penzionátu a otec hrozí,že dům prodá, shání kupce.Já jsem zjistil tento podvod teprve nyní.Udělal ten převod v březnu 2008. Mohu s tím něco dělat prosím Vás? je mi 22 let a rád bych v tomto domě bydlel,jak jsme si s dědou domlouvali a také babička by to ráda, chtěla by totiž alespoň na léto využívat dům k bydlení, v zimě by byla v penzionátu.Děkuji Vám.

Odpovědět

—————

Datum: 21.05.2009

Vložil: Marie

Titulek: Zavět

Zajímá mně jestli je platná závět sepsaná vlastní rukou doma bez notáře a jestli muže být svědkem vlastní syn.

Odpovědět

—————

Datum: 08.02.2009

Vložil: Žaneta

Titulek: posledni vule

Dobrý den!26.1.2008 mě zemřela babička a sepsala vlastní rukou poslední vůli s datumem 1.10.2005 kde udavá,že odkazuje veškerý majetek nejstarší dceři,kromě jednoho z bytu.druha dcera by měla dostat druhý byt.jedná se o rodinný dům-dvě bytovky.obě dcery mají vyplatit třetí dceru do pěti let 110 000kč.v poslední vůli píše,že každé něco odkazuje za to,že jí pomáhali k doprovodu k lekaři,protože by k lékaři sama nedošla a že jí jezdí na nákupy.tato posledni vůle je podepsána třemi svědky.dva svědkové jsou z rodiny,babičky zeť, vnučka a třetí svědek je kamarádka vnučky,kterou babička neznala.podpis zetě je s datumem 14.6.2005.vnučka je podepsána s datumem 18.2.2004 a kamaradky zůstává jen číslo OP.mě by zajímalo zda je poslední vůle platná,když je sepsaná s datumem 1.10.2005 což nesohlasí se svědky.a obzvlášť s datem vnučky,když závět ještě nebyla sepsána.a jestě si myslím,že poslední vůli nepsala má babička.chci se také zeptat,kde se dá porovnat pismo,nevím kam se mám obratit.dekuji za jakoukoliv odpověď.prosím odpověď mě zašlete na můj email eragon31@seznam.cz ještě jednou děkuji.

Odpovědět

—————

Datum: 15.01.2009

Vložil: jana

Titulek: dědictví

Dobrý den,zajímalo jak je s dědictvím po babičce, která má jednoho syna, ale v závěti uvedla jako jediného dědice svého plnoletého vnuka. Závěť sepsala u notáře, žádný dokument o vydědění nenapsala, jen v závěti uvedla, že byla poučena o neopomenutelném dědici. Dále by mě zajímalo, kdyby takto napsaná závěť nebyla platná v té části, kde vše má dědit vnuk, jaký je dědický podíl syna? Celý majetek nebo jen půlka. Dále udávám, že je tu ještě vnučka, také plnoletá, pokud v závěti není uvedena, má možnost se nějakého majetku domáhat. Důležitým faktem je také to, že se syn o svou matku vůbec nestará, bydlí v jednom domě, ale v různých bytech. Je na částečném důchodu, ten za týden propije a pak se nechá živit od matky. Několikrát zasahovala policie, ale nikdy syna neodvezli, neshledali důvod, fyzicky ji nikdy nenapadl, útoky vedl jen ústní nebo na její majetek. Jsou toto důvody k vydědění? Nikdy na něj nepodala trestní oznámení, je to přece "její syn". Děkuji za objasnění.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství