Výpověď zaměstnavatelem

Datum: 01.11.2019

Vložil: Kamila

Titulek: Výpověď

Dobrý den,v práci mi řekli že bohužel dostanu výpověď z důvodu systematizace-ruseni pracovního místa k 31.12.2019. Ale doposud jsem neobdržela žádnou výpověď. Musí být dle zákoníku dodržena 2-mesicni výpovědní lhůta? A je možné když mi nabídli jinou pracovní pozici s ja ji odmitla že nedostanu odstupné?

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Miroslav Brzobohatý

Titulek: Výpověď zaměstnavatelem

Dobrý den,Vážení mám pro mě důležitý dotaz.
Dostal jsem částečný invalidní důchod.Pracuji ve firmě jako hospodář nářadím.Na žádost perzonálního ředitele jsem byl poslán k závodní doktorce,která potvrdila že néjsem schopen vykonávat uvedenou práci.Pak mě bylo sděleno že zaměstnavatel nemá pro mě náhradní práci a že po skončení mojí neschopenky (podpůrčí doba končí asi 4.12.2008)dostanu výpověď podle paragrafu 52 odstavec e) samozřejmě bez odstupného podle zákoníku práce.Mezi tím jsem zjistil že propustí i mojí kolegyni zaměstnanec výdejny (již delší dobu v částečném důchodě) s tím, že funkce z kumulují a zaměstnají tam jednoho pracovníka.První můj dotaz zní -nemám v tomto případě nárok na odstupné?A druhý zní - když dostanu asi 4.12.2008 dvouměsíční výpověď ta začne platit od 1.1.2009 a končí 28.2.2009 .Co budu dělat po tu dobu když pro mě zaměstnavatel nemá žádnou práci vhodnou k mému zdravotnímu stavu?
Děkuji Brzobohatý M.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Výpověď zaměstnavatelem

Dobrý den. Odstupné vám v případě propuštění podle § 52 pís. e. nepřísluší. Viz § 67 odst. 1 zákoníku práce. Co budete dělat do doby skončení výpovědní lhůty je spíše otázka na vašeho zaměstnavatele.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství