Vrácení pozemku

Datum: 24.04.2023

Vložil: Pavla

Titulek: Paní

Dala jsem dceři pozrmekz, chová se špatně

Odpovědět

—————

Datum: 15.08.2015

Vložil: Helena Kölbelova roz. Brozova

Titulek: Vraceni pozemku

Vazeni pratele,
Muj otec Frantisek Broz zemrel v roce 1983.Zjistila jsem,ze jeste v roce 2001 byly dva pozemky na PRAZE VYCHOD zapsany na jeho jmeno a tudiz je jiste,ze v dobe umrti otce ,tyto dvaa pozemky vlastnil.V dobe vyrizovani pozustalosti jsem byla dlouhodobe v zahranici a sourozenci, z neznamych duvodu ,tyto pozemky neuvadli.Vsoucesne dobe jsou oba pozemky ve vlastnictvi cizich osob,ktere je dostali bezplatne jako nahradu za jine pozemky.
Tazi se,zda je mozne ziskat od statu pozemky nahradni,stejne,jako dostal nase pozamky nekdo jiny.
Za odpoved srdecne dekuji

Odpovědět

—————

Datum: 13.05.2014

Vložil: Marek

Titulek: Cizí stavba na našem pozemku

Otec zdědil stavební pozemek, který by mi rád daroval - přepsal na mě, abych si na něm mohl postavit RD. Již 40 let na pozemku však oprávněně stojí zahradní chatka (prakticky nevyužívaná), s jejíž majitelkou není možné se dohodnout na případném odkupu. Jaké mám možnosti, co mohu dělat? Velice děkuji za zpětnou vazbu.

Odpovědět

—————

Datum: 01.02.2009

Vložil: Eva

Titulek: vrácení pozemku

Dobrý den, moje příbuzná prodala pozemek za pro mě ne zcela jasných podmínek. Chci se zeptat, zda má možnost od smlouvy odstoupit a za jakých podmínek.

děkuji mnohokrát.

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Stanislav Novotný

Titulek: Vrácení pozemku

Jílové u Prahy 8. prosince 2008

Dobrý den,

mám trochu zvláštní dotaz, spíše prosbu o poskytnutí informace k takovéto věci. Manželé, vlastníci rodinného domku se zahradou v roce 1981 přišli o 4/5 (cca 800m2) zahrady, aniž pozemek prodali (nepodepsali kupní smlouvu) a ani jim nebyl pozemek vyvlastněn. Kupní smlouvu, pod psychickým nátlakem ze strany svého zaměstnavatele a okresních funkcionářů tehdejší vládnoucí strany byl donucen podepsat jejich syn i přesto, že při podepisování smlouvy uvedl, že nemá plnou moc a podepisuje tak bez vědomí rodičů, na toto mu bylo odpovězeno, že to nikoho nezajímá. Na kupní smlouvu bylo dodatečně někým dopsáno „Plná moc ze dne …“ (plná moc nebyla nikdy udělena). Tehdejší Městský národní výbor (současný majitel), který tímto způsobem získal pozemek, zahradu zplanýroval a zbudoval zde asfaltovou plochu na ukládání uhlí pro kotelnu, která byla postavena na vedlejších zahradách. Vzhledem k tomu, že v současné době je kotelna po provedené rekonstrukci na plyn a skládka uhlí byla zrušena a plocha není nijak využívána, chtěli-by původní majitelé pozemek zpět. Je zde vůbec nějaká možnost vrácení pozemku a v případě, že ano, jakým způsobem by měli dřívější majitelé postupovat? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství