Vlastnictví bytu

Datum: 15.12.2008

Vložil: Anna Kostlánová

Titulek: Vlastnictví bytu

Dobrý den, prosím o radu, jak postupovat nejlépe v majetkových otázkách vzhledem k dědictví. Jsem svobodná, bezdětná, mám z nejbližších příbuzných pouze matku. Ona je vlastníkem bytu,kde už nebydlí (je v domově důchodců), žiji v něm s přítelem. Přítel je rozvedený, má 2 děti, rodiče, sestru. Matka chce byt převést ještě před smrtí na mě. V čem je tedy problém? Ráda bych zabezpečila přítele, se kterým žiji pro případ, že zemřu dříve než on a zároveň pro případ, že by se náš vztah rozpadl. On chce do rekonstrukce bytu investovat své peníze. Jaká je podle právních norem nejlepší varianta uspořádání majetku a vztahu? Měli bychom se vzít? Nebo převést polovinu bytu na něho? Jak se mám ochránit, abych v případě že on zemře dřív než já, nemusela byt prodat, abych měla peníze na výplatu dědictví pro jeho děti?Velice děkuji za radu.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Vlastnictví bytu

Dobrý den, jsou dvě možnosti a to společné jmění manželů a tedy sňatek a převod bytu od vaší matky na vás. Nebo převod bytu od vaší matky na vás a uzavření smlouvy o spoluvlastnictví bytu s vaším přítelem. Pokud jde o zabezpečení se proti dědění od dětí přítele doporučuji poradit se s advokátem. Je zde více možností a po posouzení vaší konkrétní situace vám advokát poradí nejlepší řešení.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství