Souhlas s výměnou bytu

Datum: 15.12.2008

Vložil: Beda

Titulek: Souhlas s výměnou

Dobrý den,

jsem v invalidním důchodu a mimo jiné právě i ze zdravotních důvodů potřebuji vyměnit byt u soukromého majitele, který je v domě bez výtahu, za jiný. Našla jsem paní, která hledá větší byt a chybějící výtah jí nevadí - uzavřely jsme dohodu o výměně bytů, kterou jsem předložila majiteli k souhlasu (prostřednictvím správní firmy, on sám nekomunikuje s nájemníky). Uplynul už více než měsíc a on se neozval, paní ze správní firmy informace prý nemá, přímý kontakt na majitele dát nechce.

Je možné, aby dle své libovůle majitel takto nereagoval, neexistuje zde nějaká lhůta ve které by se měl vyjádřit? Jak mám dále postupovat???

Za odpověď předem moc děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Souhlas s výměnou

Dobrý den, zde je nutné poslat Vaši dohodu nejlépe prostřednictvím doporučené zásilky buď přímo majiteli, nebo tomu kdo jej oprávněně zastupuje. Odepře-li pronajímatel bez závažných důvodů souhlas s výměnou bytu, může soud na návrh nájemce rozhodnutím nahradit projev vůle pronajímatele.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství