Smlouva o nájmu - kavárna

Datum: 01.03.2010

Vložil: Iveta Chybová

Titulek: Nájemní slouva

Dobrý den.mám prozbu našli jsme si nový byt jelikož v tomto bytě je vlhkost a plísen a není možné už tady bydlet v nájemní smlouvě ale není uvedena žádná 3měsíční výpověd a podobu bydlení majitel věděl o problémech z bytem a ted od nás požaduje zaplacení dalších nájmů po dobu 3 měsíců.byt ale opuštíme 01.03.2010. prosím o radu má opravdu majitel nárok na tu 3měsíční výpovědní lhůtu?Děkuji vám předem za odpověd.Chybová.

Odpovědět

—————

Datum: 09.07.2009

Vložil: Pavel

Titulek: Nájemní smlouva.

Dobrý den. V minulosti jsem pracoval u Městské policie, byl mi přidělen byt který je v majetku obce a v nájemní smlouvě je klauzule, že byt smím užívat jen po dobu pracovního poměru u MP. Nedávno jsem však přestoupil ke státní policii. Můžu teď o byt přijít když řádně platím nájem, není takhle postavená nájemní smlouva v rozporu se zákonem? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Eva

Titulek: Smlouva o nájmu

Dobrý den, ráda bych si pronajala zavedenou, nicméně v současnosti prodělávající, malou kavárnu. Současné tržby pokryjí asi 80% nákladů, i když mě všichni od nápadu zrazují, ráda bych to zkusila a pokusila se tržby zvednout. Majitelé mi navrhli nájemní dobu 5 let. Vzhledem k tomu, že vím, jak na tom podnik v současnosti je, ráda bych věděla, jakou dobu bych měla do smlouvy navrhnout, abych případným neúspěchem nebyla vázána dalších několik let a podnik nedotovala ze svého.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Smlouva o nájmu

Dobrý den, sjednejte si ve smlouvě o nájmu podmínky pro vypovězení smlouvy, které vám od smlouvy umožní odstoupit v případě nepřízně. Nebo řešte pětiletý pronájem formou opce. Tedy například: Smlouva se uzavírá na jeden rok. Nájemce má právo uplatnit na pronájem prostor opci na další 4 roky po uplynutí jednoho roku. Tuto opci je nájemce povinen uplatnit nejpozději 3 měsíce před skončením této smlouvy. Pokud tak neučiní právo na opci zaniká.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství