Smlouva o dílo

Datum: 05.05.2010

Vložil: Pokorný

Titulek: Smlouva o díle

Dobrý den ,uzavřel jsem smlouvu o díle (výměna krytiny),která byla stanovena na 140 000,- Dnes jsem ale v šoku protože mi přišla faktura na 221 000,- .Cena byla navíšena o více práce . Pan majitel mi přinesl papír na kterém byli vypsány více práce , ale bez cen , z více prácemi jsem souhlasil a podepsal , ale dnes přišla faktura kde byly více práce vypsány i s cenamy,(uplně na jiném papíře a bez mého podpisu ,ale z cenami nesouhlasím .Jak se mám zachovat jsem povinen fakturu zaplatit ?
Dále se chci zeptat při rekonstrukci došlo k zatečení do bytu a ve smlouvě o dílu je napsáno , že zhotovitel zabrání poškození majetku z důvodu zatečení , přičemž mi vznikla škoda cca 20 000,- . Je to vše nahlášené na pojišťovně , ale bůh ví jak se k tomu postaví , tak si myslím že panu majitely uhradím o 20 000,- méně s tím že mu písemě oznámím že zbytek uhradím po vyjádření pojišťovny , mám na to právo S pozdravem Pokorný (stopolu@seznam.cz)

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2009

Vložil: Helmut

Titulek: Oprava auta

otec mi před 3 roky naboural auto a já jsem jako správný syn auto daldo autoopravny kde jsem po dlouhých 6 měsících opravy nakonec zaplatil 25 000,-Kč ale bez dokladů dnes po téměř třech letech mi přišla faktura na 40000,-Kč.Po diskusi s opravcem jsem si jist že záměrně cenu navýšil ale nevím jak mu to dokázat.Jak bych měl postupovat ve věci faktury?

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2009

Vložil: Jaroslav

Titulek: Smlouva o dílo

Dobry den mel bych na vas prosbu o radu stavim Barak firma mi mela podle smlouvy udelat do konce rijna 2008 pokryti strechy ja jsem mel vazbu hotovou 9.10.2008 takze jsem podle smlouvy splnil vsechny podminky k tomu aby mohly zacit delat na strese . Ve smlouve mame platebni podminky cena za dilo byla 224 250kc s toho byla zaloha 150 000kc kterou jsem uhradil hned po podpisu smlouvy jde mi o to ze nebyla od firmy smlouva dodrzena dnes je 15.12.2008 a dnes byla teprva dodelana strecha coz je 45dni po vyprseni dohednuteho terminu smlouva jasne uvadi viz.PRO PRIPAD NEDODRZENI TERMINU MA NAROK OBJEDNATEL NA TEZ UROKY Z PRODLENI VE VYSI 0,5% DENNE !!!!!! kdyz to spocitam tak to dela s ceny neco kolem 50 000kc mam na to narok ??? mel bych druhe srane doplatit neco kolem 73 000kc mam od techto penez odpocitat co by mi melo nalezet ??? dekuji za odpoved

Odpovědět

—————

Datum: 12.01.2009

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Smlouva o dílo

Dobrý den, doporučuji pokusit se s firmou dohodnout na snížení ceny o úroky z prodlení. Nedoporučuji sám částku snížit bez předchozí písemné dohody. Z takového postupu by pro vás zbytečně mohly vzniknout právní důsledky, které jsou u tohoto způsobu svévolného řešení velmi časté. Nárok vám samozřejmě nezaniká.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství