Ručení

Datum: 20.12.2008

Vložil: Vladimíra

Titulek: Ručení

Chtěla jsem se zeptat býv. kamarádce ručím v Mod.pyramidě a sama už přes 10let si tam spořím peníze (asi každých 5let dostanu peníze a obnovím smlouvu) v srpnu jsem dala 3měs. výpovědní smlouvu s tím že peníze dostanu v prosinci místo toho jsem obdržela dopis že zatím peníze nedostanu skrs býv.kamarádku.Ihned jsem zašla na pobočku kde mi zdělily že v roce 2006 na ně byl podán soud a exekuce ale nyní už pravidelně platí 4000kč měsíčně ale že Já jako ručitel momentálně nic nedostanu až vše doplatí což je asi za 5let.Můžu po kamarádce vyžadovat(třeba soudně nějaké odškodnění?
Za 5let budou mít tyhle peníze jinou hodnotu než dnes -jde mi o spravedlnost.Děku

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Ručení

Dobrý den, jako ručitel ručíte za závazky toho komu ručitele děláte. Tedy věřitel (modrá pyramida) se může domáhat plnění na ručiteli pokud dlužník dluh nesplácí a ručitel to musí strpět. Vy jako ručitel následně budete muset vymáhat náhradu na vaší kamarádce. Možnost odškodnění bych viděl prostřednictvím žaloby o náhradu vzniklé škody. Škodu budete muset ovšem prokázat, např. inflací apod.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství