Provoz na obecní komunikaci

Datum: 22.12.2008

Vložil: pfuxakb@seznam.cz

Titulek: Provoz na obecní komunikaci

Dobrý den,
obracím se na vás s žádostí o podporu ve věci užívání místní komunikace a chtěl bych znát váš názor, jakým způsobem mohu dále pokračovat v jednání s místní samosprávou.
Zjednodušený popis situace.
Komunikace zřízena pro přístup k parcelám, po rozdělení pozemku, má několik parcelní ch čísel. Komunikace nepřesahuje 4m jízdního pruhu, parkovat se dá na 2 místech tak aby se vozidla mohla minout, jízda jedním směrem. Komunikace zapsaná v registru nemovitostí na obec, část koupena od vlastníka který plochu kdysi rozparceloval. Vjezd a výjezd je na silnici III.třídy v nepřehledných úsecích, buhužel na vjezdu vedle autob. stanice a na výjezdu u koloniálu, kde bezohlední řidiči parkují vozidla. Z toho plyne, že se nemohu často dostat k domu z jednoho směru a do komunice nelze ani nacouvat z druhého vjezdu od koloniálu.
Dosáhl jsem osazení značky Zákaz vjezdu dopravní obsluze vjezd povolen s doporučením, že přestupky mám řešit s PČR. Pokračoval jsem s tím, že jsem navrhl zastupitelstvu zřídit parking z části zastávky (630/2), zamítnuto.
Takže korespondence s odborem komunikací, stavebním úřadem a PČR po x letech nepřináší nic. Vozidla blokují vjezdy nebo stojí na komunikaci, prostě klasická bezohlednost dnešní doby. Majitelé domů v původní zástavbě, původně s vjezdem na komunikaci III.třídy neváhají a vjezdy zřizují na klidnější komunikaci naproti vjezdům v druhé stavbě zástavby bez povolení OÚ. Co mohu více udělat proto, abych po cestě z Ostravy do Berouna po 400 km mohl v posledních 20 m zajet k vlastnímu domu ?
Děkuji za jakékoli doporučení, případně za radu na jaký typ právní kanceláře, která se zabývá "komunálním právem" se mohu obrátit.
Připojuji snímek katastrální mapy. Moje parcela 531/3, komunikace 532/2, 532/3, 533/2 + roh 533/1 a část 630/2 ( průjezdná na 633).
Děkuji
pfuxakb

Odpovědět

—————

Datum: 23.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Provoz na obecní komunikaci

Dobrý den, doporučuji se v této věci obrátit přímo na starostu vaší obce. Mám velmi pozitivní zkušenost s řešením problémů vašeho typu přímo s voleným zástupcem (ideálně tím nejvyšším). Na úřad, jak sám píšete, se spoléhat někdy nedá. Pokud by to nepomohlo doporučuji obrátit se na právní kancelář, která se zabývá stavebními řízeními. Budou mít zkušenosti vyjednáváním o podobných věcech s místní samosprávou a technickými úřady a budou se orientovat v pozemkových věcech u staveb a přilehlých komunikací.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství