Nájemní smlouva - přenechání nájmu

Datum: 04.12.2008

Vložil: Jarda

Titulek: Dědí se nájemní smlouva?

Můj dotaz je:
zdědil jsem pozemek, který byl pronajatý druhé osobě.
Musí tato osoba se mnou uzavřít novou smlouvu a nebo
původní smlouva je stále platná?
Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 23.11.2008

Vložil: Jindra

Titulek: změna smlouvy

Jako majitelka nemovitosti mám uzavřenou nájemní smlouvu s nájemníky. Nejsou manželé, a smlouva je napsána na oba. Nyní se jeden z bytu odstěhoval. Nájemník, který zůstal bydlet, chce změnu smlouvy jen na něj. Jak mám postupovat? Děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 19.11.2008

Vložil: Pavla Irajnová

Titulek: Dlužné nájemné

Dobrý den, od prosince 2006 bydlíme v podnájmu a i když jsme hned uzavřeli smlouvu kde je psáno že budeme platit nájem na účet tak než jsme dohodli různé maličkosti apod tak jsme majitelům dávali 4 měsíce nájem na ruku, bohužel od těchto nájmů nemáme žádný doklad, majitele jsme znali a považovali za přátele, nepovažovali jsme to za nutné. Nyní se stěhujeme a oni nám poslali dopis kde uvádí že jim dlužíme 2 nájmy, ústně nám sdělily že chtějí abychom v bytě nechali nějaké zařízení které jsme do něho koupily a je zde na míru, ale nemají peníze, takže nám dají doklad že nic nedlužíme a my to tam necháme. nesouhlasily jsme, oni se poradily s právní zástupkyní a nyní nás chtějí žalovat za všechny 4 dlužné nájmy a penále za 2 roky, což je asi 120000,- ale přitom pokud bychom jim neplatily nájem tak by s námi přece ukončily nájem.... myslíte že máme šanci uspět u soudu? navíc já jsem na mateřské, máme 2 malé děti a oni nás chtějí takto okrást, můžete mi prosím poradit? děkuji moc.

Odpovědět

—————

Datum: 06.11.2008

Vložil: joshubal

Titulek: Nájemní smlouva

Dobrý den,
dcera je v nájmu v původně vojenském služebním bytu, který byl převeden do majetku obce. V současné době dokončuje rekonstrukci rodinného domku, do kterého se přestěhovala a byt by chtěla ponechat pro svoji dceru, která není doposud plnoletá. Do získání plnoletosti dcery by chtěla do bytu ubytovat podnájemníky.
Dotaz: je tento postup možný a pokud ne tak za jakých podmínek by bylo možné tento byt i nadále užívat?

Odpovědět

—————

Datum: 06.11.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Nájemní smlouva

Dobrý den,
pronajmout dále pronajatý byt lze pouze se souhlasem pronajímatele. Tento souhlas musí být písemný, jinak je neplatný. Doporučuji obrátit se na obec s dotazem jaká má nastavená pravidla pro nakládání s obecními byty.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství