Povinné ručení, nevrácení dluhu, internetový obchod

Datum: 14.12.2008

Vložil: Tereza Nováková

Titulek: Povinné ručení, nevrácení dluhu, internetový obchod

Dobrý den,
mám hned několik dotazů:
1. Zajímalo by mě, jaké mám možnosti v případě, že jsem bývalému příteli zanechala auto s tím, že ho přepíšeme později. On však se k přepisu stále nemá. Jedná se mi zejména o pov. ručení, které nechci platit, když vozidlo už 3 měsíce neužívám a když jsem mu dala složenku, ať si to tedy zaplatí sám, tak jí nezaplatil. Zřejmě to nehodlá vůbec řešit. Co s tím?
2. Témuž člověku jsem ještě v době našeho vztahu finančně pomohla tím, že jsem za něj zaplatila jistý dluh s tím, že jsme se ústně domluvili, že mi to bude měsíčně splácet. Až donedávna to platil, ale teď se zdá, že už to zřejmě platit nechce. Upozorňuji, že s ním nemám sjednanou žádnou smlouvu o půjčce, pouze mám doklad o zaplacení, na kterém jsem uvedena já jako plátce, ale on jako dlužník. Je mi to k něčemu?
3. V jistém internetovém obchodě jsem si objednala CD s tím, že u objednávky jsem zvolila platbu převodem, tím pádem po připsání částky na účet obchodu, mi mělo být zboží odesláno. Bohužel tomu jsou už dva měsíce, telefon uvedený na serveru je vypnutý a na e-maily mi nikdo neodpovídá. Jak se mohu bránit?

Děkuji moc za odpověď, s pozdravem Terka

Odpovědět

—————

Datum: 14.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Povinné ručení, nevrácení dluhu, internetový obchod

Dobrý den,

1. Váš bývalý přítel užívá neoprávněně cizí věc - vaši věc. Vyzvěte jej k převedení automobilu na jeho jméno a uhrazení povinného ručení a pohrozte mu žalobou na náhradu škody (pokud by na to nechtěl přistoupit) za neoprávněné užívání cizí věci. Zde byste měla snadno vyhrát. Samozřejmě rada zní zkuste se před tím dohodnout.

2. To, že máte doklad je důležité, stejně jako že vám dluh splácel. Zde bych navrhoval žalobu na bezdůvodné obohacení přítele. Opět bych zvolil pohrození a poté podání žaloby.

3. Zjistěte si podrobné údaje o provozovateli internetového obchodu. Vyzvěte jej, aby vám uhrazenou částku vrátil - pokud to nepůjde doporučeným dopisem, tak alespoň e-mailem. Poté bych zvážil podání žaloby opět na bezdůvodné obohacení a podle částky zvážil i podání trestního oznámení (to má smysl pokud je celková částka za zboží vyšší než 5000,- Kč). Také bych podal stížnost na ČOI - to vás bude stát jen čas.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství