Poskytnutí záruky na osobní automobil autobazarem

Datum: 28.08.2012

Vložil: Jan Blahák

Titulek: PRODEJ NA INZERÁT

Dobrý den,
vztahuje se teda tato půlroční záruka i na prodej / koupi vozidel od fyzických osob přes inzerát, tzn. prodávajicí (kdokoliv - bazar, osoba,...) musí poskytnout půlroční záruku?
Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Miroslav Benedikt

Titulek: AUTOBAZAR MI ODMÍTL POSKYTNOUT ZÁRUKU NA OSOBNÍ VŮZ, V NĚM ZAKOUPENÝ!!!

Tímto Vám přeji pěkný den a obracím se na Vás s dotazem, zda autobazar porušil zákon,když jsem si od něho zakoupil ojetý vůz v hodnotě 390.000,-Kč a autobazar mi odmítl poskytnout jakoukoli záruku na toto ne zrovna levné vozidlo!!! Mám šanci se nějak bránit? Je to má hloupost, že jsem nejdřív zaplatil a až poté jsem řešil záruku vozidla!!! Bral jsem to za automatickou věc, že i bazary mají ze zákona povinnost zákazníkovi záruku poskytnout! Díky za odpověď. Benedikt.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: AUTOBAZAR MI ODMÍTL POSKYTNOUT ZÁRUKU NA OSOBNÍ VŮZ, V NĚM ZAKOUPENÝ!!!

Též pěkný den, ze zákona je na použité zboží při prodeji půlroční záruční lhůta zejména na skryté vady. Autobazary jsou ale velmi často pouze zprostředkovateli prodeje mezi dvěma osobami, tím kdo auto do autobazaru dal a tím kdo si jej kupuje. V takovém případě je třeba záruku řešit s původním majitelem. Ze smlouvy by mělo být patrné, kdo je opravdový prodejce a na něm je možné uplatnit záruku. Půlroční záruční lhůta na použité zboží je dána zákonem, nikoli smlouvou, takže pokud ve smlouvě není uvedena platí stejně.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství