Oprava terasy po uplynutí záruky

Datum: 22.12.2008

Vložil: Martin

Titulek: Oprava terasy po uplynutí záruky

Dobry den,
vlastnim byt s terasou v novostavbe a sousedce, ktera bydli pod nami (pod nasi terasou) zateka do bytu (pry z nasi terasy). V ramci reklamace toto resi s developerem uz cca rok - uz u nas byla provedena "oprava" terasy 2x s tim, ze pak byl vzdycky cca 3-5 mesicu klid a pak se pani zase ozvala, ze opet zateka.. A muj dotaz zni - CO SE STANE PO UPLYNUTI ZARUKY NA BYT/DUM???? Kdo bude hradit opravu terasy??? Ja, jakozto jeji majitel? Nebo SVJ? Co kdyz vubec nezateka z nasi terasy?? (voda si dokaze najit cestu buhvi odkud..).
Co muzu udelat pro to, aby byla cela zalezitost opravdu vyresena jeste pred skoncenim zaruky??

Dekuji, M.V.

Odpovědět

—————

Datum: 23.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Oprava terasy po uplynutí záruky

Dobrý den, po uplynutí záruky budete tyto opravy muset hradit vy sám. Doporučuji obrátit se s žádostí o opravu na stavební firmu, resp. toho u koho máte na novostavbu záruku. Je zde povinností odstranit závadu tohoto typu v rámci reklamace. Pokud nezatéká z vašeho balkónu, měla by to ona firma nějakým způsobem doložit a doložit, že to není způsobeno špatným provedením díla (domu).

Odpovědět

—————

Datum: 05.01.2009

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Oprava terasy po uplynutí záruky

Dobry den,
jeste jsem patral a zjistil jsem, ze v kupni smlouve mam uvedeno, ze terasy, balkony a lodzie jsou spolecnou casti domu. Je to mozne? Pokud ano, tak potom by opravu melo platit (po uplynuti zaruky) cele spolecenstvi vlastniku (SVJ), ne? Tj. ne jen ja..

Dekuji, M.V.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství