Oprava nemovitosti

Datum: 20.12.2008

Vložil: D.Součková

Titulek: Oprava nemovitosti

Dobrý den, mám takovýto dotaz. Jsem majitelkou 1/4 nemovitosti. Ostatní majitelé bez mého vědomí a domluvy objednali firmu na opravu střechy. Nebyla jsem seznámena s rozpočtem, s žádnými termíny oprav. Jsem povinna podílet se na finančním vyrovnání za tuto opravu? Moc Vám děkuji za odpověď.

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Oprava nemovitosti

Dobrý den, na finančním vyrovnání povinna podílet se nejste. Pro rozhodnutí o provedení opravy nemovitosti, která má více vlastníků je třeba rozhodnutí všech spoluvlastníků. Pokud jste vůbec nebyla informována o záměru nemovitost opravit a nebyla vám dána možnost vyjádřit k opravě váš souhlas nebo nesouhlas, tak je takováto oprava protiprávní. V krajním případě byste mohla požadovat uvedení do původního stavu.

Odpovědět

—————

Datum: 02.12.2009

Vložil: Štrosiny

Titulek: Re: Re: Oprava nemovitosti

Vámi zmiňovaný postup by neumožnil většině vlastníků nutnou opravu provést, takováto rada nemůže být dle selského rozumu správná, dle mého názoru rozhoduje věršinový vlastník, nikoliv 100 procent vlastníků.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství