Ochrana soukromí

Datum: 31.05.2018

Vložil: Alžběta Nechanická

Titulek: Invektivy

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jak se bránit nevyžádaným invektivám do soukromí? Pokud někdo roznáší lži o mé osobě a ještě takto získává nechtěné publikum, můžu tohoto člověka žalovat pro pomluvu?

Odpovědět

—————

Datum: 26.02.2013

Vložil: Marta

Titulek: nahrvání

Dobrý den, pracuji v restauraci, kde nejsou dobré vztahy mezi zaměstnanci. Pracujeme zde dvě směny. Dozvěděla jsem se, že mě nahrával v kuchyni provozní a duhý den tento záznam pustil ve druhé směně. Jak se mohu proti tomuto bránit?

Děkuji za odpověď.
M.

Odpovědět

—————

Datum: 07.01.2009

Vložil: Hana

Titulek: Nadměrný hluk

Soused mne každý den ruší opravdu hlasitou hudbou, noční vyhrávání mu zatrhla policie ale přes den si to vynahrazuje.( hudba je slyšet až venku na ulici o dva domy dále ) S majitelem domu není kloudná řeč, jelikož je to jeho zaměstnanec. Jak mám postupovat ???

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Nick

Titulek: Ochrana soukromí

Existuje nějaký zákon(kromě domovního řádu)o ochraně soukromí v panelákovém bytu před bezohlednými sousedy,aby ho nenarušovali svými osobními věcmi(rádio,televize,vrzání židlemi a jiné pazvuky a hluky v dnešních moderních,módních bytech atd.),a to nejen v noci?

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Ochrana soukromí

Speciální zákon přesně v této věci neexistuje, ale občanský zákoník vám dává právo nerušeně užívat svého vlastnictví. Viz § 126 odst. 1 občanského zákoníku:

"Vlastník má právo na ochranu proti tomu, kdo do jeho vlastnického práva neoprávněně zasahuje; zejména se může domáhat vydání věci na tom, kdo mu ji neprávem zadržuje."

Prvně doporučuji obrátit se na pronajímatele, případně na zástupce společenství vlastníků bytových jednotek. Poté je možné přistoupit k občanskoprávní žalobě.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství