Datum: 31.05.2018
Vložil: Alžběta Nechanická
Titulek: Invektivy
Dobrý den,
můžete mi prosím poradit, jak se bránit nevyžádaným invektivám do soukromí? Pokud někdo roznáší lži o mé osobě a ještě takto získává nechtěné publikum, můžu tohoto člověka žalovat pro pomluvu?
Odpovědět
Datum: 26.02.2013
Vložil: Marta
Titulek: nahrvání
Dobrý den, pracuji v restauraci, kde nejsou dobré vztahy mezi zaměstnanci. Pracujeme zde dvě směny. Dozvěděla jsem se, že mě nahrával v kuchyni provozní a duhý den tento záznam pustil ve druhé směně. Jak se mohu proti tomuto bránit?
Děkuji za odpověď.
M.
Odpovědět
Datum: 07.01.2009
Vložil: Hana
Titulek: Nadměrný hluk
Soused mne každý den ruší opravdu hlasitou hudbou, noční vyhrávání mu zatrhla policie ale přes den si to vynahrazuje.( hudba je slyšet až venku na ulici o dva domy dále ) S majitelem domu není kloudná řeč, jelikož je to jeho zaměstnanec. Jak mám postupovat ???
Odpovědět
Datum: 20.12.2008
Vložil: Nick
Titulek: Ochrana soukromí
Existuje nějaký zákon(kromě domovního řádu)o ochraně soukromí v panelákovém bytu před bezohlednými sousedy,aby ho nenarušovali svými osobními věcmi(rádio,televize,vrzání židlemi a jiné pazvuky a hluky v dnešních moderních,módních bytech atd.),a to nejen v noci?
Odpovědět
Datum: 20.12.2008
Vložil: Martin - redaktor
Titulek: Re: Ochrana soukromí
Speciální zákon přesně v této věci neexistuje, ale občanský zákoník vám dává právo nerušeně užívat svého vlastnictví. Viz § 126 odst. 1 občanského zákoníku:
"Vlastník má právo na ochranu proti tomu, kdo do jeho vlastnického práva neoprávněně zasahuje; zejména se může domáhat vydání věci na tom, kdo mu ji neprávem zadržuje."
Prvně doporučuji obrátit se na pronajímatele, případně na zástupce společenství vlastníků bytových jednotek. Poté je možné přistoupit k občanskoprávní žalobě.
Odpovědět