Neuhrazená faktura

Datum: 24.03.2013

Vložil: Luděk

Titulek: Neuhrazená faktura - dlužník nezvěstný

Přeji dobrý den.
máme již od r.2007 neuhrazenu fakturu na 638.000,-Kč a dlužník není k dohledání. Zkoušeli jsme právníka, Inkasní agenturu ale ani Ti nezmohli vůbec nic. Co v této věci doporučujete a jak lze postupovat v případě, že bychom věc definitivně uzavřeli (již se tím dále nechtěli zabývat). Jakékoli kroky považujeme v této situaci za beznadějné. Rádi bychom tuto fakturu vyřadily z účetnictví, prostě to již jednou pro vždy dali k ledu.
Jedná se o fakturu fyzické osoby neplátce DPH.

Za info děkuji.

S pozdravem
Luděk Ballon
777 70 80 34

Odpovědět

—————

Datum: 22.02.2012

Vložil: Jan Beránek

Titulek: poradte mi

dobrý den nevím si rady
10.3.2009 jsem se stal jednatelem firmy s.r.o.(zapsáno do obchodního rejstříku 31.3.2009)vymazáno 6.1.2010
22.12.2009 za přítomnosti notáře byla tato firma převedena na nového jednatele (zapsán do obch.rejstříku 6.1.2010)
u převodu firmy na nového jednatele jsme se dohodli že fakturu za notářské práce uhradí firma (již pod vedením nového jednatele).
dnes po dvou letech 22.2.2012 mi přišla upomínka na neuhrazenou fakturu za provedené notářské práce spojené s převodem firmy.
tato faktura byla vystavena 8.1.2010 se splatností 18.1.2010
kdy jsem již nebyl jednatelem a neměl jsem možnost zkontrolovat uhrazení této faktury.
na nového jednatele firmy nemám kontakt. a nyní zjišťuji že tuto fakturu pravděpodobně neuradil a pokud jí uhradil v mezidobí nemam jak notáři doložit její uhrazení.
nevím zda mám povinnost tuto fakturu uhradit už jako fyzická osoba,nebo pod hlavičkou firmy a zda tuto povinnost vlastně mám vzhledem k tomu že již dva roky s firmou nemam nic společného.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Radek

Titulek: Neuhrazená faktura

Dobrý den. Stavební společnost nám dluží za provedené práce částku cca 240.000,- Kč. Bohužel jsme se nejen díky této záležitosti dostali do finanční krize. Rádi bychom společnost zažalovali, bohužel nemáme finanční prostředky na uhrazení 4% z dlužné částky ve formě kolků u soudu. Společnost to ví a fakturu nám odmítá uhradit s tvrzením, že jim také nezaplatili. Již nevíme jak to řešit. Můžete nám poradit,jestli je nějaká jiná možnost, jak se domoci peněz. Existuje možnost jak se vyhnout placení poplatku ve formě kolků. Děkuji Vám, Radek.

Odpovědět

—————

Datum: 07.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Neuhrazená faktura

Dobrý den. Ve vašem případě nemáte možnost vyhnout se placení kolků. Zkuste oslovit několik advokátních kanceláří, zda by do sporu nešli a neuhradili poplatek za Vás a pak by si jej nepřičetli ke své odměně s odloženou splatností. Jakou máte šanci ale netuším.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství