Regulované nájemné

Datum: 15.11.2011

Vložil: Jana

Titulek: umrti reg. najemnika

Dobrý deň. V byte s reg. nájomným boli zapísaný manželia. Pani zomrela a nájom prešiel na manžela. Zomrel i on a deti sa vzdali dedičstva pre dlhy. O byt s regulovanym najomnym vsak stoja. Aka vyhlaska upravuje tieto vztahy. Myslim, ze na byt nemaju narok /vzdanie sa dedičstva/. Ďakujem za odpoveď.

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2008

Vložil: sona

Titulek: regulované nájemné

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na to, když jsem před 3 lety koupila byt do OV i s nájemníkem. Ten platí nájemné řádně a včas, ale já bych potřebovala byt pro svoji dceru. Je nějaká šance ukončit nájemní smlouvu, abych měla byt k dispozici. V zákoně je něco o bytové náhradě, budu muset hledat byt nájemníkovi a co to přesně znamená.
Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: regulované nájemné

Dobrý den, zde záleží na tom co máte ujednáno s nájemníkem v nájemní smlouvě. Zejména zda jde o smlouvu na dobu určitou. Výpovědi regulovaného nájemného jsou upraveny v občanském zákoníku v ustanoveních § 711 až § 712. Je zde mnoho specifických faktorů, které je třeba znát při volbě řešení vašeho problému.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství