Nájem za úředně uzavřený byt

Datum: 20.08.2009

Vložil: Zdenka

Titulek: zapečetěný byt

Byla jsem ustanovena jako zástupce k vyřizování dědictví. Na soudě mi odevzdali vkladní knížku, klíče od bytu. Byt byl "zapečetěný" hnědou lepenkou, razítko majitele domu nebo policie tam nebylo žádné. Byl tento byt správně zapečetěn? Měla jsem přístup do tohoto bytu bez druhé osoby?

Odpovědět

—————

Datum: 09.03.2009

Vložil: Libor Novák

Titulek: Platnost smlouvy

Mám takový dotaz. Měl jsem pozemek na půl s bratrem, který podepsal beze mne nájemní smlouvu se zemědělcem.
Já jsem se stal novým majitelem celého pozemku na základě darovací smlouvy. Zajímá mne zda nájemní smlouva platí dále, anebo se ruší když jsem jí nepodepsal.
Dále by mně zajímalo, kdyby nájemní smlouva platila, kdybych si rozdělil pozemek a to tak, že čáast parcely si nechám a větší část parcely prodám manželce a u manželky vznikne nové parcelní číslo, zda smlouva bude stále platit na nové parcelní číslo, kterou má manželka, nebo ne.
Děkuji za odpověď. na email h.libor1@seznam.cz

Odpovědět

—————

Datum: 10.02.2009

Vložil: Petr

Titulek: nájem za úředně uzavřený byt

Dobrý den, prosím o radu. Po smrti bratra, který bydlel sám v nájemním domě (včetně trv. bydliště) Policie ČR zapečetila jeho byt, neboť majetek v něm bude předmětem dědického řízení. Jak je to prosím s placením nájemného po dobu úředně uzavřeného a zapečetěného bytu? Dědické řízení se může táhnout řadu měsíců a nájem (v Praze) není z nejnižších ... Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 10.02.2009

Vložil: Honza -redaktor

Titulek: Re: nájem za úředně uzavřený byt

Dobrý den, za úhradu nájmu odpovídá nájemce dle nájemní smlouvy, tedy tato pohledávka bude součástí dědického řízení. Doporučuji obrátit se na Policii s žádostí na odpečetění bytu, pravděpodobně šlo pouze o úkony spojené s úmrtím vašeho bratra.

Odpovědět

—————

Datum: 19.02.2010

Vložil: Zdeněk

Titulek: Re: Re: nájem za úředně uzavřený byt

Tak to se tedy pan redaktor plete. Dědí se smrtí zůstavitele a pokud dědic dědictví přijme, pak je nájemné jeho nákladem, spojeným s již jeho majetkem, do dědického řízení tedy nepatří. Platit se musí až do vyklizení bytu.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství