Náhrada za vyvlastnění

Datum: 19.09.2010

Vložil: Jan

Titulek: vyvlastnění

Chtěl ybch se zeptat,nechávám se při průběhu vyvlastnění mého pozemku zastupovat právníkem-kdo zapltí výlohy za tohoto právníka-já nebo vyvlastnitel?

Odpovědět

—————

Datum: 02.03.2009

Vložil: M. Doleželová

Titulek: Dotaz

Vážení,
prosím o radu (alespoň orientačně), jak na následující případ:
S bratrem jsem zděnila po matce pozemek, na němž obec v roce 1968 zřídila hřbitov. Vše se událo bez jednání s námi, dodnes nemá obec provedenou kolaudaci. Již roky se snažím uvést náležitost do pořádku, tj. dojednat buď pronájem nebo odprodej obci, ale obec vždy nabídne částku, která je hluboko pod tržní cenou (již od té doby). Za celou dobu jsem pobírala jen asi 2 roky nájem, a zbytek zase nic. Chtěla bych tuto záležitost uvést do pořádku, protože to vypadá, že se s tím budou trápit i naše děti. Ještě podotýkám, že pozemek má pokračování po délce až za stávající hřbitov, ale zabráním pozemku od cesty (zepředu) je znemožněn přístup na tuto zbývající část. Což podle mne velice znehodnocuje i tuto nezastavěnou část (v souč. době pole, do budoucna možná stavební parcela).
Vázne to na nevstřícnosti obce, která zneužívá to, že polovina pozemku je již obsazena hroby a je mi trapné, abych žádala uvedení pozemku do původního stavu, asi by to již nešlo? Obci není trapné nic. Dříve jsem žádala výměnu za jiný obecní pozemek, dnes je údajně všechno rozprodané. Chtěla jsem tedy, aby obec zakoupila jiný pozemek na výměnu se mnou, ale tento návrh nebyl pochopitelně přijat.
Prosím proto o radu jak postupovat. Pokud by to šlo, můžete mi zaslat odpověď na moji emailovou adresu: doleze.m@seznam.cz.
Děkuje a Zdraví Marie D.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Vlastimil

Titulek: Babický

Dobrý den,
potřeboval bych poradit s následující věcí... Vlastním garáž řádně zkolaudovanou v OV, která je ale na pozemku částečně města a částečně státu. Chtěl jsem pozemek koupit, ale jak ze strany města, tak státu mi bylo odpovězeno, že to není možné, jelikož v budoucnu má přes tento pozemek vést silnice. Mohu o garáž přijít bez náhrady, nebo mohu požadovat od města vyplacení? Jak se postupuje v takovýchto případech. Děkuji moc za odpověď.
Vlastimil Babický

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Babický

Dobrý den, vyvlastnění je vždy možné pouze za náhradu. Vyvlastnění je však krajní možnost jak vás "zbavit" vlastnického práva ke garáži, které v tuto chvíli máte. Před tím vždy dochází k jednání a k návrhům na finanční odškodnění - vyplacení. Požadovat náhradu po městě tudíž můžete.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství