Kupní smlouva

Datum: 15.12.2008

Vložil: Yvona Pospíšilová

Titulek: Kupní smlouva

Dobrý den,
žádost o koupi pozemku byla podána za společenství vlastníků -jedná se o zahradu před domem, který vlastní SVJ.
Všechny materiály byly zpracovány a teď, kdy zastupitelstvo rozhodlo o prodeji pozemku, znalecký posudek byl zpracován a mělo dojít k podpisu kupní smlouvy se ozval zástupce společenství s tím, že si koupí pozemek přímo na osoby, a to podílem.
Vlastnické právo mají 2 osoby a 3 SJM, kupovat chce ale pouze 1 osoba 1/4 podílem, 1 SJM 1/4 podílem a 1 SJM 1/2 podílem. Vůbec nevím, jak by znění kupní smlouvy mělo vypadat. Zda to takovým způsobem jde. Poradíte mi na koho se mám obrátit, aby mi se zněním kupní smlouvy poradil.
děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Kupní smlouva

Dobrý den, podílové vlastnictví je standardním druhem spoluvlastnictví upraveném v občanském zákoníku. Zde se tedy není čeho obávat. Pokud jde o konkrétní znění smlouvy nabízejí se zde v zásadě dvě možnosti. A to samostatné kupní smlouvy na jednotlivé podíly, nebo jedna kupní smlouva pro všechny strany. Domnívám se že druhá varianta je trochu komplikovanější. Píšete že o prodeji rozhodlo zastupitelstvo, takže kupní smlouvy/u bude bezpochyby vypracovávat příslušný odbor obce. Tedy se podle mého názoru nemusíte obávat o znění smlouvy.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství