Dodatečná kolaudace garáže

Datum: 12.03.2019

Vložil: Lenka Turnerová

Titulek: Dodatečná kolaudace garáže

Dobrý den,prosím o radu , jak postupovat v případě , že jsme přistavěli garáž na hranici chodníku. Souhlas sousedů máme, stavba je na místě cca 4 roky, stavební úřad je proti. Stavba je v Praze 9, v případě nesouhlasu příslušného stavebního úřadu se mohu odvolat na magistrát hl. m. Prahy. Mám šanci, že nebudeme muset stavbu zbourat? Nebo mám rovnou vše uvést do původního stavu? Moc děkuji za každou radu.

Odpovědět

—————

Datum: 17.04.2013

Vložil: háčová

Titulek: kolaudace garáže

Dobrý den prosila bych o radu týkající se dodatečné kolaudace garáže, stavba patří k rodinnému domu ale který je zkolaudovaný, ale garáž nikoli. S tím že domovní daň platím i z garáže.
Jak mam postupovat a zda se mě netýká nějaké penále.
Děkuji za odpověď

Odpovědět

—————

Datum: 18.02.2012

Vložil: Jiří Jedlička

Titulek: garáž nebo ostatní stavba?

Dobrý den, koupil jsem pozemek s rekreační chatou a další stavbou, která je zapsána v katastru nemovitostí jako garáž. Dodatečně se ukázalo, že žádná kolaudace neproběhla. Po vyzvání jsem zkolaudoval chatu. Další stavba není zkolaudována a platím z ní daň jako z "ostatní stavba". Stavba je v plánech vedena jako kolna na zahradní nářadí, ale v Dohodě o zřízení práva osobního užívání pozemku z roku 1966 jako garáž. Stavba nemá odvětrání, které musí mít garáž, ale rozměry má jako garáž. Jde mi o to, jestli mohu i nadále platit daň z "ostatní stavba". Odvětrání nechci provádět.

Odpovědět

—————

Datum: 26.02.2011

Vložil: Michálek

Titulek: rekolaudace

Dobrý den co musím udělat a splňovat když bych chtěl rekreační objekt s č.p E překolaudovat na bežný RD vzhledem ani vybavením se nějak neliší od jinych RD. snad je výška stropů co jsem zaslechl že musí být není 2,5 m ale nižší Díky za odpověd Michálek.

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Petr Janata

Titulek: Dodatečná kolaudace garáže

Dobrý den, prosím o radu:
Mám možnost koupit garáž, která není zapsána na LV na katastru, je to tzv. "stavba na černo" postavená v řadových garážích v roce asi 1971. Vlastníkem pozemku je obecní úřad. Co mám udělat pro to, abych garáž získal, tzn. jakým způsobem lze provést dodatečnou kolaudaci, v kladném případě co zařídit poté?
Děkuji. Petr Janata

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství