Dlužné nájemné

Datum: 13.07.2009

Vložil: Alena ŠMÍDKOVÁ

Titulek: vyděrači z MOPu Brno

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda si správa bytů může účtovat penále z prodlení když platím nájem upomínkovou složenkou,v náj.smlouvě nic takového nestojí,a domnívám se že takto hradí nájem nejméně třetina domácbností a to nejen v Brně.Dluh na nájmu nemám,jen ho platím později,př.měsíc 6/2009,budu složenkou hradit zítra 14.7.,kdy mi dojde důchod.Moc děkuji za odpověď,zoufalá matka dvou dětí z brna-Kohoutoic.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Pavla Irajnová

Titulek: Dlužné nájemné

Dobrý den, od prosince 2006 bydlíme v podnájmu a i když jsme hned uzavřeli smlouvu kde je psáno že budeme platit nájem na účet tak než jsme dohodli různé maličkosti apod tak jsme majitelům dávali 4 měsíce nájem na ruku, bohužel od těchto nájmů nemáme žádný doklad, majitele jsme znali a považovali za přátele, nepovažovali jsme to za nutné. Nyní se stěhujeme a oni nám poslali dopis kde uvádí že jim dlužíme 2 nájmy, ústně nám sdělily že chtějí abychom v bytě nechali nějaké zařízení které jsme do něho koupily a je zde na míru, ale nemají peníze, takže nám dají doklad že nic nedlužíme a my to tam necháme. nesouhlasily jsme, oni se poradily s právní zástupkyní a nyní nás chtějí žalovat za všechny 4 dlužné nájmy a penále za 2 roky, což je asi 120000,- ale přitom pokud bychom jim neplatily nájem tak by s námi přece ukončily nájem.... myslíte že máme šanci uspět u soudu? navíc já jsem na mateřské, máme 2 malé děti a oni nás chtějí takto okrást, můžete mi prosím poradit? děkuji moc.

Odpovědět

—————

Datum: 15.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Dlužné nájemné

Dobrý den, zde záleží jaké máte pro svoji verzi důkazy. Zda při jednání s majiteli někdo byl, zda někdo viděl například předávání nájmů od vás majitelům. Pokud jde o věci, které jste do bytu nakoupili, je možné je požadovat zpět do doby než proběhne takzvané vydržení - získání věci jejím užíváním, kde lhůta činní 3 roky u movité věci.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství