Datum: 11.03.2012
Vložil: Šikulová
Titulek: Darování nemovitosti
Dobrý den, chci se zeptat, mám dvě děti a chci dům darovat dceři, bude mít potom po úmrtí na ten dům nárok syn?
Odpovědět
Datum: 20.09.2011
Vložil: Václav
Titulek: Darování nemovitosti
Dobrý den . Jsme spolu s manželkou vlastníky rodinného domku a pozemků, každý jednou polovinou . Chceme toto darovat svému synovi a jeho manželce . Jak má vypadat darovací smlouva . Budeme na smlouvě napsáni oba i s rod. čísly a syn též s manželkou , pod sebou.
Děkuji za odpověď .
Odpovědět
Datum: 06.02.2011
Vložil: Šťovíčková
Titulek: Darování nemovitosti
Chtěla bych vědět, zda mám povinnost ohlásit Finančnímu úřadu darování nemovitosti, když byl převod již uskutečněn. Děkuji.
Odpovědět
Datum: 14.04.2010
Vložil: henrix
Titulek: převod nemovitosti
dobrý večer,s manželkou jsme společně koupili rodinný domek.Já bych nyní rád převedl svojí část na manželku.U domku je i menší zahrada.Co je potřebné k převodu,odhad nebo jaké dokumenty.Děkuji.
Odpovědět
Datum: 15.01.2009
Vložil: Věra Popelková
Titulek: Nemovitost
Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Žila jsem se svým partnerem i našim dítětem ve společné domácnosti v domě, na který si vzal hypotéku. Do domu jsem vložila svých 180000,-. Moje babička žila v obecním bytě, které město odprodávalo a můj tehdejší partner si vzal spotřebitelský úvěr a za 140000Kč nemovitost za babičku zaplatil. Následně byla nemovitost převedena na základě darovací smlouvy na Katastrálním úřadě pouze na mě. Partner po rozchodu po mně vyžaduje, abych splátky platila, ale mé vložené investice do jeho nemovitosti mi vrátit nechce. Může nějakým způsobem právně vymáhat pohledávku po mé babičce, když převod peněz proběhl z jeho účtu na účet města, i když částka (hodnota nemovitosti) byla odlišná asi o 20000,- korun vyšší než byla výše úvěru.
Děkuji Vám mnohokrát a přeji hezký den
Odpovědět