Darovací smlouva

Datum: 29.01.2009

Vložil: Simona Kejhová

Titulek: Darovací smlouva

Dobrý den. Mému muži jeho rodiče darovali dům ve kterém 10 let žijem a společnými finančními prostředky rekonstrujem a opravujem.Po této darovací smlouvě, chce můj muž darovat 1/2 domu mě. Zají má mě, jakým způsobem můžeme nakládat s nemovitostí, pokud jeden z nás zemře /děti máme/ a zda darující může žádat o navrácení daru.Také mě zajímá zda by nebyla jednoduší jiná varianta přepisu nemovitosti v návaznasti na finance a také na upravení majetkových vztahů mezi námi manželi.Jde nám o to, abychom mohli nakládat každý s nemovitostí jako s celkem a aby byla právně ošetřena možnost, že v momentě úmrtí jednoho z manželů může druhý disponovat celým domem, aniž by dědické právo přecházelo na nezletilé děti. viz vysvětlení otázky : dům je velmi rozsáhlí a jeho provoz velmi finančně náročný, proto nás zajímá odpověd na fiktivní situaci,která může nastat a způsob jak se před ní chránit.

Odpovědět

—————

Datum: 13.01.2009

Vložil: Dana Mončeková

Titulek: dotaz

Dobrý den,mohl byste mi prosím napsat jestli se od 1.1.2009 platí darovací daň.Otec mi chce přepsat chatu a někde se dozvěděl že je znovu zrušená.Děkuji moc za odpověď Dana Mončeková

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Sedlářová Helena

Titulek: Darovací smlouva

Dobrý den,
mám s blízkou osobou sepsanou darovací smlouvu na movitou věc, vše máme vyplněno, jen datum ne. Chce, abych tuto darovací smlouvu uplatnila, kdyby došlo k jejímu úmrtí. Zajímá mě, jestli takto sestavená smlouva by v případě uplatnění byla platná. A když bych se náhodou vdala a změnila příjmení, zda by byla platná (máme tam RČ). Děkuji předem za odpověď. (sedlarova.helen@seznam.cz)

Odpovědět

—————

Datum: 20.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Darovací smlouva

Dobrý den, je to velmi nezvyklý postup, který volíte. Osobně bych doporučoval spíše sepsat závěť. Pokud jde o platnost smlouvy, tak lze zpochybnit svobodnou vůli osob smlouvu uzavřít a její pravost, včetně data. Pokud by toto nikdo nezpochybnil smlouva by byla platná. Změna vašeho příjmení by v tomto případě mohl mít na platnost smlouvy vliv, pokud by jste jej v budoucnu měnila.

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství