Dar v manželství

Datum: 05.01.2009

Vložil: šokovaná

Titulek: SJM?

Co je tohle za poradnu??? Pane redaktore, nepište bláboly, tohle je učebnicový příklad!!!
Tahle "poradna" se mi už nejeví jako důvěryhodná.

Odpovědět

—————

Datum: 14.01.2009

Vložil: Pro právo

Titulek: Re: SJM?

Viz omluva níže. Důvěryhodnost záleží na každém samotném. Naší snahou je nabídnout prostor prostřednictvím otevřeného fóra pro návštěvníky samotné + zde čas od času odpovídá někdo z redakce. Za chybu se omlouváme.

Odpovědět

—————

Datum: 21.12.2008

Vložil: Jana

Titulek: Dar v manželství

Pokud rodiče přepíší dům formou daru na dceru v době jejího manželství, týká se tento dar nějak jejího muže? Opravy žádné nedělali. Darovací smlouva byla pouze na dceru a ta má nyní před rozvodem. Jak rozhodne soud při majetkovém vyrovnání po rozvodu? Děkuji

Odpovědět

—————

Datum: 21.12.2008

Vložil: Martin - redaktor

Titulek: Re: Dar v manželství

Pokud dcera dostala dar v době trvání manželství jedná se o společné jmění manželů. Viz ustanovení § 143 občanského zákoníku. Soud toto společné jmění rozdělí dle ustanovení § 149 občanského zákoníku.

Odpovědět

—————

Datum: 21.12.2008

Vložil: Markéta

Titulek: Re: Re: Dar v manželství

Tak to Vám budu oponovat. Na dar, byť i získaný za trvání manželství, se navstahuje ustanovení o SJM a tudíž do něj nespadá- viz právě § 143 OZ- " majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oěma společně za trvání manželství, s vyjímkou majetku získaného dědictvím nebo darem......."

Odpovědět

—————

Přidat nový příspěvek


Kontakt: Pro právo Projekty: Smlouvy zdarma, Vzory zdarma, Smlouvy a vzory, Výpověď - vzor, Vzor životopisu, Půjčky a dluhy, Rozvod manželství